تسهیل ویژه بانک مرکزی برای سرپرستان خانوار متقاضی ارز اربعین در ۲۱ بانک عامل

تسهیل ویژه بانک مرکزی برای سرپرستان خانوار متقاضی ارز اربعین در ۲۱ بانک عامل

به گزارش تجهیزات جانبی، بانک مرکزی بخشنامه ای برای تسهیل در پرداخت ارز اربعین به متقاضیان در شعبات منتخب ۲۱ بانک عامل صادر کرد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: سرپرستان خانوار می توانند به منظور خرید ارز اربعین اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) که در سامانه سماح ثبت نام نموده اند، با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده به شعب بانکهای عامل فروش ارز اربعین رجوع نمایند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعبه فروش ارز بلامانع بوده و سرپرست خانوار می تواند با کارت بانکی خود نسبت به خرید ارز برای اعضای خانواده خود اقدام نماید.
همچنین بانکهای عامل مکلفند ترتیبی اتخاذ نمایند که شعب منتخب آنها تا تاریخ ۲۶ شهریور سال ۱۴۰۱ نسبت به عرضه خدمات ارز اربعین تا ساعت ۱۸ هر روز اقدام نمایند.
بانک های عامل مکلفند تا آخر روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه نسبت به معرفی شعب کشیک فروش ارز در ایام تعطیل تا تاریخ ۲۶ شهریور اطلاع رسانی نمایند.
بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، فروش ارز اربعین صرفا با عرضه کارت ملی متقاضی ثبت نام شده در سامانه سماح امکان پذیر بوده و دریافت کپی مدارک هویتی ممنوع می باشد.
فروش ارز به زوار بالای ۵ سال و زیر ۱۸ سال که در سامانه سماح ثبت نام نموده اند به سرپرست ایشان امکان پذیر است. بانکها موظفند کدملی زوار مزبور را در انتها هر روز به اداره مهندسی نرم افزار بانک مرکزی در چارچوب فایل اکسل ارسال نمایید. ثبت عملیات فروش مبحث این بند در سامانه سنا الزامی نیست.


منبع:

1401/06/15
23:19:11
5.0 / 5
420
تگهای خبر: خدمات , فروش , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403