نگرانی سامسونگ از وضعیت صنعت تراشه

نگرانی سامسونگ از وضعیت صنعت تراشه

به گزارش تجهیزات جانبی، شرکت کره ای سامسونگ الکترونیکس اخطار داد صنعت نیمه رسانا امکان دارد سال ۲۰۲۲ را در وضعیت دشواری به پایان برساند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، کی یونگ کای هیون، مدیر واحد راه کارهای دستگاه سامسونگ که مسئولیت نظارت بر فعالیت های نیمه رسانای این شرکت را دارد، اظهار داشت: دورنما برای نیمه دوم سال، تیره است و سامسونگ هنوز نشانی از بهبود در سال آینده نمی بیند. تراشه سازان رقیب مانند اس کی هاینیکس و میکرون تکنولوژی، طی هفته های اخیر در رابطه با کندی تقاضا برای تراشه اخطار داده اند. ایشان در ادامه اضافه کرد: دیدگاه عمومی در ابتدای سال جاری این بود که نیمه دوم سال، بهتر از نیمه اول خواهد بود اما از آوریل تا مه، این دیدگاه تغییر قابل ملاحظه ای پیدا کرد.

اظهارات این مدیر ارشد سامسونگ در مراسمی در کارخانه تراشه جدید این شرکت در پیونگ تاک عنوان شد. وی اظهار داشت: استراتژی سامسونگ، واکنش سریعتر به تغییرات بازار به جای چسبیدن به برنامه سرمایه گذاری از پیش طراحی شده، بوده است. این شرکت هر آنچه در توان دارد، برای حفظ هزینه سرمایه، انجام خواهد داد.

سامسونگ همواره سرمایه گذاری بالایی در ابتکارهای جدید در ارتباط با تراشه داشته است. این شرکت در رقابت برای ساخت پیشرفته ترین تراشه ها در جهان، تولید انبوه تراشه سه نانومتری را در ژوئن شروع کرد. به قول کی یونگ، سامسونگ برای بهبود عملکرد و کاهش هزینه تراشه ها تلاش می کند چونکه می خواهد نسل جدید تراشه سه نانومتری را در سال ۲۰۲۴ بسازد.

علاوه بر رکود بازار تراشه، اختلافات میان چین و آمریکا، سامسونگ را گرفتار چالش کرده است. باآنکه کره جنوبی از نظر تاریخی همواره مواضع همسو با واشنگتن داشته است اما این غول فناوری روی امکان فروش تراشه ها، تلفنهای هوشمند و محصولات دیگر به بازار بزرگ چین حساب می کند. سامسونگ در چین، مشتریان و کارخانه هایی دارد.

دولت آمریکا دسترسی چین به فناوریهای پیشرفته را محدود کرده و اخیرا، فروش تراشه های هوش مصنوعی و تجهیزات پیشرفته تولید تراشه را به شرکتهای فناوری چینی ممنوع کرده است. همینطور درحال بررسی اقداماتی برای محدود کردن سرمایه گذاری آمریکایی در شرکتهای فناوری چین است و همزمان، میلیاردها دلار کمک مالی برای تقویت تولید نیمه رسانا در خاک آمریکا، فراهم نموده است. واشنگتن از هر تراشه سازی که بخشی از کمک فدرال را دریافت می کند، می خواهد از تولید تراشه های پیشرفته در چین به مدت ۱۰ سال خودداری کند. دولت کره جنوبی درصدد است در اینباره با مقامات آمریکایی مذاکره کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همزمان با مضاعف شدن تلاشهای آمریکا برای تحکیم زنجیره تأمین تراشه در داخل کشور، سامسونگ برنامه هایی را برای ساخت یک کارخانه تراشه سازی به ارزش ۱۷ میلیارد دلار در شهر تیلور تگزاس اعلام نموده که ساخت آن مقرر است اواخر سال جاری آغاز شود.
1401/06/17
23:40:40
5.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403