كارشناس اقتصادی در گفت وگو با تجهیزات جانبی:

اجرای سامانه مودیان و شناسایی حساب های تجاری راه فرار مالیاتی را می بندد

اجرای سامانه مودیان و شناسایی حساب های تجاری راه فرار مالیاتی را می بندد

به گزارش تجهیزات جانبی، کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه با بیان این که هوشمندسازی به مالیات ستانی عادلانه کمک می نماید، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی با اجرای طرح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و بانک مرکزی با دستورالعمل تفکیک و شناسایی حساب های تجاری راه فرار مالیاتی را بستند.


«سپهر عبدالله پور» در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد اقدامات دولت سیزدهم در حوزه هوشمندسازی نظام مالیاتی، عنوان کرد: تأمین منابع بودجه های دولت به صورت کامل از درآمدهای مالیات نبوده و نیست، این در حالی است میتوان با دریافت مالیات تمام هزینه های دولت را تأمین کرد و از این طریق، اقتصاد کلان به ثبات می رسد.
کارشناس اقتصادی، با اشاره به اینکه هوشمندسازی نظام مالیاتی به مالیات ستانی عادلانه کمک می نماید، اظهار داشت: هر کاری که به کامل شدن تور مالیاتی کمک نماید باید مورد اهتمام قرار گیرد. مالیات ستانی دولت باید با سرعت و به صورت نقد صورت گیرد تا در ثبات اقتصاد تاثیر بگذارد.
وی با تاکید بر این که در گذشته شاهد عدم شفافیت در فعالیت مالیاتی اصناف بودیم، بیان نمود: اصناف با سازمان مالیاتی توافق می کردند و عددی را بعنوان مالیات در نظر می گرفتند که این امر طبیعی و عدالت محور نبود.
عبدالله پور افزود: این نوع مالیات ستانی سبب شده بود تا مالیات یک واحد صنفی که فروش بیشتری دارد با یک واحد صنفی که فروش کمتری دارد، تناسب نداشته باشد؛ اما با قانون پایانه های فروشگاهی شفافیت مالی هر واحد صنفی مشخص شد و سازمان مالیاتی می تواند به صورت عدالت محور مالیات دریافت کند.
این کارشناس اقتصادی ضمن اشاره به دستورالعمل شناسایی حساب های تجاری از غیرتجاری خاطرنشان کرد: با جدیت در نظام مالیاتی شاهد تحرکاتی از جانب بعضی واحدهای صنفی بودیم که مبادرت به جمع آوری کارتخوان ها کرده و درخواست پول نقد و یا از راه کارت به کار می کردند که بانک مرکزی در بخشنامه ای دستورالعمل شناسایی حساب های تجاری را به شبکه بانکی ابلاغ نمود.
وی اظهار داشت: دستورالعمل تفکیک و شناسایی حساب های تجاری از جانب بانک مرکزی تکمیل کننده قانون پایانه های فروشگاهی بود و راه فرار مالیاتی هم بسته خواهد شد.

1401/06/18
11:17:39
5.0 / 5
417
تگهای خبر: فروش , هزینه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403