حمایت صندوق تعاونی روستایی از کشاورزان در دولت سیزدهم

حمایت صندوق تعاونی روستایی از کشاورزان در دولت سیزدهم

به گزارش تجهیزات جانبی، مدیرعامل صندوق تعاونی روستایی ایرانی ها اظهار داشت: با عنایت به افزایش هزینه های تولید، این صندوق در دولت سیزدهم توانست با حمایت مشارکتی و ارائه تسهیلات به اتحادیه و تشکل های زیر پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بخشی از نیازهای کشاورزان را تأمین کند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد مصباح» روز یکشنبه در نشست خبری خود با تشریح عملکرد صندوق صندوق تعاونی روستایی ایرانی ها با اشاره به اینکه ۹۳ شعبه در هفت منطقه کشور این صندوق فعال است، اضافه کرد: حالا این صندوق دارای ۲ هزار و ۷۱ عضو و سهامدار حقوقی است که می تواند نیازهای تسهیلاتی و فوری شرکتهای تعاونی روستایی، اتحادیه های ملی و استانی و شهرستانی و اعضا تشکل ها را تأمین کند.
وی ضمن اشاره به این که قدمت تاسیس این صندوق بخش کشاورزی به ۱۳۲۵ بازمی گردد، عنوان کرد: اهداف این صندوق مشارکت در انجام فعالیتهای مختلف کشاورزی ازجمله تأمین نهاده های دامی، کود و سم، تأمین کالاهای اساسی، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در چارچوب طرح های بزرگ بخش کشاورزی است.
به گفته مدیرعامل صندوق تعاونی روستایی ایرانیان، میزان سرمایه ثبتی این صندوق در ابتدای کار ۱۰۰ هزار تومان بوده که حالا به نزدیک ۷۵ میلیارد تومان رسیده است.
مصباح با اشاره به اینکه سال قبل با ۶۰ اتحادیه و شبکه تعاون روستایی مشارکت داشته ایم، خاطرنشان کرد: مبلغ سرمایه گذاری در این پروژه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که عمده فعالیتهای این تعاونی خرید گندم، پیاز، جو، کود اوره، شلتوک برنج، ذرت دانه ای، وش پنبه، سموم وارداتی و کالاهای اساسی همچون (شکر، برنج و روغن) در تنظیم بازار بوده که به صورت مجدد فعالیت با این اتحادیه ها در پشتیبانی از بخش کشاورزی تمدید شده است.
وی اظهار داشت: همینطور صندوق با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پروژه خرید حمایتی گوجه فرنگی مازاد بر نیاز کشور به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان ورود کرد که این امر به تأمین نیاز داخلی و صادرات مازاد این محصول منجر گردید.
مدیرعامل صندوق تعاونی روستایی ایرانی ها افزود: شبکه تعاون روستایی متشکل از اتحادیه ملی، استانی و شهرستانی در کل کشور پراکنده هستند که این اتحادیه ها و شبکه ها برای اجرای طرح های کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به صندوق تعاونی روستای ایرانی ها معرفی می گردند.
مصباح اقدام این صندوق را در پروژه های کشاورزی مشارکتی عنوان نمود و اضافه کرد: سود مشارکت به صورت توافقی در انواع پروژه های بخش کشاورزی صورت می گیرد که تمامی فعالیتهای اقتصادی زیر نظر سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور صورت می گیرد.
به گفته وی، صندوق تعاونی ایرانی ها برای تعامل بیشتر با سازمان تعاون روستایی و ممانعت از مهاجرت روستاییان به عرضه تسهیلات در تمام فرآیند و عرضه انواع ضمانت نامه ها اقدام می کند.
مدیرعامل صندوق تعاونی روستایی ایرانی ها افزود: شرکت تعاونی صندوق تعاون روستایی ایرانی ها بعنوان بازوی توانمند مالی در اجرای سیاست های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و وزارت جهاد کشاورزی می تواند با اتحادیه ها و شرکت ها و شبکه بزرگ تعاون روستایی به صورت مشارکتی فعالیت داشته باشد.
مصباح ضمن اشاره به اجرای فعالیت کشاورزی در سال زراعی جاری جدید، خاطرنشان کرد: هم اکنون خرید توافقی خرما در استان کرمان شروع شده و اتحادیه روستایی کرمان با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در این امر مشارکت داشته است.
وی از تلاش این صندوق برای اجرای کشت قراردادی در سال زراعی جدید در دولت سیزدهم اطلاع داد و اضافه کرد: حالا این صندوق تلاش دارد طی تفاهمی با معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی سالانه بخشی از خسارت کشاورزان ناشی از حوادث طبیعی را تأمین کند.

1401/06/20
23:19:40
5.0 / 5
401
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403