تشدید محدودیت های صادرات فناوری آمریکا به چین

تشدید محدودیت های صادرات فناوری آمریکا به چین

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، آمریکا هفته جاری تدابیر جدیدی اعلام خواهد نمود که دسترسی شرکتهای چینی به فناوری های ضروری برای رایانش قدرتمند را محدود می کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سه منبع مطلع به رویترز اعلام نمودند این تدابیر دسترسی چین به فناوری نیمه رسانای پیشرفته را محدود می کند. نیویورک تایمز اولین رسانه ای بود که گزارش کرد محدودیت های جدید امکان دارد هفته جاری اعلام شوند و واشنگتن همینطور می خواهد فروش میکروچیپ های ساخت آمریکا را به پروژه های دیتاسنتر و ابررایانش قدرتمند چین، محدود کند.

رویترز ماه گذشته گزارش کرده بود دولت بایدن می خواهد در اکتبر، محدودیتها ضد صادرات نیمه رساناهای مورد استفاده برای هوش مصنوعی و ابزارهای تولید تراشه به چین را گسترش دهد.

این مقررات در جهت مضاعف شدن تلاش آمریکا برای کنترل فناوری که می تواند به ارتش چین کمک نماید، اعلام می شوند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ماه گذشته گفته بود کنترلهای صادرات فناوری، می تواند دارایی استراتژیک جدیدی در ابزارهای آمریکا و همپیمانانش برای تحمیل هزینه به دشمنانشان باشد و حتی به مرور زمان، توانمندیهای جنگی آنها را تضعیف کند. با فناوریهایی مانند تراشه های حافظه و هوش مصنوعی، ما باید برتری خویش را تا حد ممکن حفظ نماییم.

رویترز در اوت گزارش کرده بود آمریکا سرگرم بررسی محدود کردن صادرات تجهیزات تراشه سازی به سازندگان تراشه حافظه در چین شامل شرکت YMTC است.
1401/07/13
10:16:14
5.0 / 5
331
تگهای خبر: ابزار , شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403