اقدام جدید آمریکا ضد هواوی و ZTE

اقدام جدید آمریکا ضد هواوی و ZTE

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا تائید تجهیزات مخابراتی جدید از شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE را با استناد به مسائل امنیت ملی، ممنوع خواهد نمود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، جسیکا روزن ورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، هفته گذشته ممنوعیت پیشنهادی را با سه کمیسیونر دیگر برای موافقت نهایی در بین گذاشت. این شرکتهای چینی بدون اجازه مقامات، قادر نخواهند بود تجهیزات جدید در آمریکا بفروشند.

روزن ورسل در اطلاعیه ای اعلام نمود کمیسیون ارتباطات فدرال متعهد است با تضمین اینکه تجهیزات ارتباطی غیرقابل اطمینان اجازه پیدا نخواهند کرد در داخل مرزهای این کشور استفاده شوند، از امنیت ملی آمریکا حمایت کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا تا اواسط نوامبر با مهلت کنگره برای اقدام در این حوزه روبروست. این کمیسیون در ژوئن سال ۲۰۲۱ برای پیشبرد طرحی برای تصویب ممنوعیت تجهیزات شرکتهای چینی هواوی تکنولوژیز و ZTE که تهدیدی برای امنیت ملی شناخته شدند، در شبکه های مخابراتی آمریکا رای داد.

در مارس سال ۲۰۲۱، تحت قانون سال ۲۰۱۹ که هدف آن پشتیبانی از شبکه های ارتباطی آمریکاست، پنج شرکت چینی شامل هواوی، ZTE، هایترا کامیونیکیشن، هانگژو هایک ویژن دیجیتال تکنولوژی و ژیجیانگ داهوا تکنولوژی، بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی مشخص شدند.

مارک وارنر، رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا اعلام نمود خوشحال است می بیند کمیسیون ارتباطات فدرال بالاخره این گام را برای پشتیبانی از شبکه ها و امنیت ملی آمریکا برداشته است.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در ژوئن سال ۲۰۲۱ اعلام نموده بود درحال بررسی ممنوعیت تمامی تجهیزات شرکتهای چینی است که در فهرست سیاه قرار دارند. این کمیسیون سال جاری شرکت کسپرسکی، چاینا تلکام امریکاس، چاینا موبایل اینترنشنال یو اس ای، پسیفیک نت ورکس کورپ و چاینا یونیکام را به این لیست افزوده است.

برندن کار، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در سال ۲۰۲۱ اعلام نموده بود این کمیسیون از سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۳۰۰۰ درخواست از جانب هواوی را تصویب کرده است.

آمریکا در سال ۲۰۱۹ شرکتهای هواوی، هایک ویژن و شرکتهای دیگر را در فهرست سیاه اقتصادی قرار داد. همینطور در سال ۲۰۲۰، کمیسیون ارتباطات فدرال، شرکتهای هواوی و ZTE را بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی برای شبکه های ارتباطی این کشور مشخص کرد که استفاده شرکتهای آمریکایی از بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری آمریکا برای خرید تجهیزات از این شرکت ها را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، سفارت چین در واشنگتن اوایل سال جاری اعلام نمود کمیسیون ارتباطات فدرال از قدرت دولتی سوءاستفاده کرده و بدون مبنای واقعی، به شکل شریرانه به اپراتورهای مخابراتی چین حمله کرده است.

منبع:

1401/07/24
14:16:50
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403