افزایش تولید مدلهای گران تر آیفون ۱۴

افزایش تولید مدلهای گران تر آیفون ۱۴

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، اپل تولید آیفون ۱۴ پلاس را به علت استقبال ضعیف، کاهش داده و تولید مدلهای گران تر آیفون ۱۴ پرو را افزایش خواهد داد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، شرکت تحقیقات بازار "ترند فورس" با بیان مطلب موفق، در گزارشی نوشت: سهم مدلهای گران تر آیفون ۱۴ پرو از ۵۰ درصد برنامه اولیه، به ۶۰ درصد کل تولید، افزایش خواهد یافت و امکان دارد در آینده به ۶۵ درصد افزایش پیدا کند.

طبق گزارش "ترند فورس"، افزایش نرخ های بهره آمریکا، امکان دارد هزینه مصرفی را فلج کرده و به تقاضا برای مدلهای آیفون ۱۴ در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ ضربه بزند. این امر می تواند به کاهش ۱۴ درصدی سال به سال تولید به ۵۲ میلیون دستگاه، منتهی شود.

تحلیلگران پیشتر اعلام نمودند مدلهای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، فروش سریعی دارند اما تقاضا برای مدل استاندارد که معمولاً پرفروش ترین مدل گوشی اپل به حساب می آید، مأیوس کننده بوده است.

اپل ماه گذشته در جهت انتقال بخشی از ظرفیت تولید آیفون از چین، اعلام نمود مدلهای آیفون ۱۴ را در هند تولید خواهد نمود. این شرکت که مدت ها تولید آیفون را در چین متمرکز کرده بود، به دنبال اختلافات تجاری میان واشنگتن و پکن و قرنطینه های کووید در سرتاسر چین که فعالیت اقتصادی را مختل کرده است، به دنبال پایگاه های دیگری برای تولید محصولاتش بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، "ترند فورس"، برآورد کرد که سهم اپل از هند، در سال ۲۰۲۳ از پنج درصد فراتر می رود و در سالهای آینده، افزوده می شود.

وب سایت اینفورمیشن هفته گذشته به نقل از دو منبع مطلع در اپل گزارش کرده بود: اپل چند هفته بعد از آغاز عرضه آیفون ۱۴ پلاس، تولیدش را برای ارزیابی مجدد تقاضا برای این مدل میان رده، متوقف می کند. آیفون ۱۴ پلاس در بین مدلهای جدید آیفون بود که هفتم سپتامبر رونمایی شدند و گزینه ارزان تری در مقایسه با مدل های گران تر آیفون پرو به حساب می آید. این مدل از هفتم ماه اکتبر روانه بازار شد.

اپل ماه گذشته برنامه افزایش تولید مدلهای جدید آیفون را با این انتظار که افزایش تقاضا برای مدلهای جدید اتفاق نخواهد افتاد، لغو و به تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نمود اقدامات برای افزایش تولید گوشیهای خانواده آیفون ۱۴ به میزان شش میلیون دستگاه در نیمه دوم سال جاری را محدود کنند.

اپل گزارش درآمد سه ماهه منتهی به سپتامبر را روز پنج شنبه منتشر خواهد نمود و مهم ترین بخش این گزارش، جزئیات در ارتباط با فروش مدلهای سری ۱۴ آیفون خواهد بود. خیلی از سرمایه گذاران منتظرند دریابند آیا مدلهای جدید آیفون، مسیر چرخه رشد را دنبال می کنند یا شرایط اقتصادکلان جهانی بر فروش این مدلهای پیشرفته تأثیر گذاشته است.
1401/08/04
10:09:14
5.0 / 5
482
تگهای خبر: آیفون , استاندارد , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403