از کمک جک دورسی تا شروع تغییرات ایلان ماسک در توییتر

از کمک جک دورسی تا شروع تغییرات ایلان ماسک در توییتر

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: جک دورسی تحت مالکیت جدید ایلان ماسک، همچنان در توییتر سهمی نگه خواهد داشت و این میلیاردر، به عنوان مدیرعامل این شبکه اجتماعی به اداره و انجام تغییرات در آن پرداخته است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، طبق اظهارنامه جدیدی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام شد، جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر، با انتقال ۲.۴ درصد سهمی که در این شرکت داشت به شرکت هولدینگ جدید برای توییتر به نام "ایکس هولدینگز" موافقت نمود. ارزش ۱۸ میلیون سهم دورسی، اندکی بیش از یک میلیارد دلار است و به ایلان ماسک کمک کرده است در تهیه پول خرید توییتر یک میلیارد دلار صرفه جویی کند.

اگرچه شایعه شده بود که دورسی در خرید توییتر توسط ایلان ماسک سرمایه گذاری خواهدنمود اما او هنوز هیچ برنامه ای برای انجام چنین کار یا انتقال سهامش اعلام نکرده است. طبق این اظهارنامه، دورسی در آوریل که ایلان ماسک قرارداد خرید توییتر را امضا کرد، با انتقال سهم خود موافقت کرده بود. دورسی سهام خودرا پنج شنبه گذشته، همان روزی که ماسک رسما مالک توییتر شد، منتقل کرد.

گفته می شود دورسی و ماسک دوست هستند و پیامهای خصوصی که در امتداد شکایت توییتر مقابل ایلان ماسک منتشر شدند، نشان دادند این دو نفر درباره ی خرید توییتر توسط ماسک حتی قبل از این که این میلیاردر برای خرید آن اقدام نماید، بطور مفصل صحبت کرده بودند. پرونده شکایت حقوقی توییتر مقابل ایلان ماسک که حالا مالک این شرکت است، به زودی بسته خواهد شد.

ماسک به انجام تغییرات در توییتر مشغول شده است. او دستور تغییرات فوری در پروسه احراز هویت را صادر کرده و می خواهد آنرا به قسمتی از درآمدزایی کسب وکار توییتر تبدیل کند و می خواهد سرویس پلت فرم ویدئوی کوتاه و این را در توییتر برگرداند. تیم های توییتر بصورت ۲۴ ساعته در کوشش برای عمل به درخواست های جدید ایلان ماسک هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در این بین، پیش بینی می شود به زودی شمار زیادی از کارمندان توییتر اخراج شوند. بگفته منابع آگاه، لیست کارمندانی که نگه داشته می شوند و کسانی که اخراج خواهند شد، تهیه شده است.

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر شد

ایلان ماسک روز دوشنبه اعلام نمود به عنوان مدیرعامل توییتر خدمت خواهدنمود.

تحلیلگران وال استریت می گویند چنین اقدامی، دیگر زمان کافی برای این میلیاردر نخواهد گذاشت. ماسک مدیرعامل شرکت هوافضای اسپیس ایکس، استارتاپ نورالینک و شرکت بورینگ است. وی بعد از اینکه مالک توییتر شد، بلافاصله پاراگ آگراوال، مدیرعامل این شرکت را اخراج کرد.

ماسک در اظهارنامه بورسی، اعلام نمود مدیرعامل توییتر است. وی روز دوشنبه در اظهارنامه دیگری، اعلام نمود در نتیجه خرید توییتر و خصوصی شدن آن، تنها مدیر این شرکت است.

ایلان ماسک قبل از این قسمت "بیو" توییتر خودرا به "رئیس توییتر" تغییر داده بود که به تصمیم وی برای برعهده گرفتن مدیریت این شرکت اشاره داشت. توییتر درباره ی اینکه ایلان ماسک چه مدت مدیرعامل این شرکت خواهد بود یا انتصاب فرد دیگر، اظهارنظر نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در این اظهارنامه اعلام نمود: افرادی شامل برت تایلور، پاراگ آگراوال، امید کردستانی، دیوید روزنبلات، مارتا لین فاکس، پاتریک پیچت، ایگون دوربان، فی فی لی و می می ال میهو که قبل از خرید توییتر، از مدیران این شرکت بودند، دیگر مدیران توییتر نیستند.

توییتر نمی تواند فقط به آگهی دهندگان تکیه کند

ایلان ماسک در پاسخ به انتقاد استفن کینگ، نویسنده معروف از برنامه این پلت فرم برای دریافت ماهانه ۲۰ دلار از کاربران دارنده تیک آبی برای حفظ این نشان، در توییتی نوشت: شرکت توییتر نمی تواند فقط به آگهی دهندگان تکیه کند. وی در پاسخ به توییت استفن کینگ که گفته بود تمایلی ندارد ۲۰ دلار در ماه برای حفظ تیک آبی در توییتر پرداخت کند، نوشت: هشت دلار چطور؟

توییتر تصمیم گرفته است قیمت اشتراک ماهانه سرویس توییتر بلو (Twitter Blue) را از ۴.۹۹ دلار به ۱۹.۹۹ دلار افزایش دهد و قابلیتهای جدیدی شامل احراز هویت پولی عرضه نماید.

استارت تغییرات بزرگ در توییتر

هنوز یک هفته از خرید توییتر نگذشته، ایلان ماسک سرگرم کار برای انجام تغییرات در این سرویس شبکه اجتماعی است. پولدارترین مرد جهان درحال بازنگری کد توییتر با کمک مهندسان شرکت تسلا است و همزمان از دوستان قدرتمندی که به آنها اعتماد دارد، کمک گرفته است تا درباره ی مسیر هدایت توییتر، تصمیمات مهمی بگیرد. تا حالا مشخص شده است که صحبت کردن درباره ی تغییر دادن این سرویس شبکه اجتماعی ۱۶ ساله که حدود ۷۰۰۰ کارمند دارد، از انجام دادن آن آسان تر است.

شناخته شده ترین پیشنهاد ایلان ماسک برای آینده توییتر، تبدیل آن به بهشتی برای آزادی بیان است. اما هنوز مشخص نیست او چطور می خواهد چنین کاری را انجام دهد. وی بطور علنی گفته است تا آن زمان که با شورای کارشناسان خارج از توییتر مشورت نکند، از تصمیم گیری درباره ی احیای حساب کاربرانی که حضورشان در این سرویس ممنوع شده است، خودداری خواهدنمود.

به گفته منابع آگاه، ایلان ماسک پرسشهایی را درباره ی شماری از سیاستهای توییتر مطرح کرده و به برخی از مقررات متمرکز شده که خواهان بازنگری آنهاست. اولین سیاست، اطلاعات نادرست است که پستهای حاوی اطلاعات نادرست درباره ی مطالبی مانند نتایج انتخابات و کووید ۱۹ را مجازات می کند. ماسک خواهان دقیق تر شدن این سیاست است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک از تیمی که مامور کرده، خواسته است سیاست مربوط به نفرت پراکنی را بازنگری کنند. در هر دو مورد معین نیست ماسک می خواهد این سیاستها بازنویسی شده یا بطور کلی حذف شوند.

منبع:

1401/08/11
10:12:02
5.0 / 5
418
تگهای خبر: شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403