استقرار پلتفرم های داخلی در پارک های علم و فناوری

استقرار پلتفرم های داخلی در پارک های علم و فناوری

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: طبق بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال، سکوها یا پلتفرم های داخلی مشمول می توانند از مزایای قانونی حضور در پارک های علم وفناوری برخوردار شوند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال هفته گذشته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف پشتیبانی از کسب و کاری دیجتال لطمه دیده رونمایی گردید.

طی یک ماه و نیم گذشته ملاحظات امنیتی به وجود آمده برای دو پلتفرم خارجی که قسمتی از کسب و کارهای مردم روی آنها بود سبب شتاب در روند تصویب این بخشنامه شد. بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بخشنامه تسهیلات بسیار خوبی در بخش های مختلف پیش بینی شده است که به اعتقاد او گام بسیار بزرگ و بلندی برای حمایت کسب و کارهای اینترنتی است و اگر این مصوبه به شکل کامل اجرا شود، حتما اتفاق بزرگی در کشور خواهد افتاد. صرف نظر از این که در ادامه برای دو پلتفرم خارجی چه اتفاقی رخ می دهد، این مسیر دنبال و این ظرفیت برای کسب و کارهای اینترنتی فراهم می شود که بتوانند خودرا ارتقاء دهند؛ همین طور بر حمایت دولت از کسب و کارهای اینترنتی تاکید شده و گفته شده دولت حتما این مسیر را دنبال خواهدنمود.

در بخشنامه مذکور که شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی برای پشتیبانی از کسب وکارها و فعالان آنها است مواردی مانند تامین منابع برای تجهیزات مورد نیاز سکوهای مشمول، تسهیل مجوز کسب وکار، حفظ حریم خصوصی کسب وکار ها و کاربران، ارائه خدمات دولتی در سکوهای مشمول و تسهیل استقرار سکوهای مشمول درپارک های علم و فناوری برای کاربران و پلت فرم های داخلی درنظر گرفته شده است.

در بخش مربوط به تامین منابع برای تجهیزات مورد نیاز سکوهای مشمول اعلام شده است تسهیلاتی از صندوق نوآوری و شکوفایی به سکوها برای گسترش زیرساخت های خود ارائه می شود؛ به عبارتی صندوق نوآوری و شکوفایی صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق کارآفرینی امید موظف اند تسهیلات لازم و با حداقل سود را جهت تامین امکانات، تجهیزات شبکه، تجهیزات ذخیره سازی و پردازش داده ها، برای ارائه دهندگان خدمات ابری و مراکز داده ای که به سکوهای مشمول ارائه خدمت می کنند، در قالب اساس نامه خود فراهم آورند. همین طور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تامین زیرساخت های اولیه سکوها حمایت می کند.

حفظ حریم خصوصی کسب وکارها و کاربران از دیگر حمایت های درنظر گرفته شده در این بخشنامه است که گفته شده داده های کاربران در سکوهای مشمول جزو اسرار تجاری بوده و با متخلفان برخورد قانونی می شود. در بخش ارائه خدمات دولتی در سکوها نیز اعلام شده طی یک برنامه زمان بندی شده و به مرور خدمات دولتی بوسیله سکوها به مردم ارائه خواهد شد.

اما در این بخشنامه حمایت ویژه ای برای سکوها مشمول درنظرگرفته شده است و آنها می توانند از مزایای قانونی حضور در پارک های علم وفناوری برخوردار شوند. در حقیقت بمنظور حمایت و برخورداری سکوها از مزایای استقرار در پارک های علم و فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است شرایط پذیرش و استقرار دفتر های اصلی و شعب پلت فرم های مشمول را در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات یا شعب استانی آن فراهم آورد.

منبع:

1401/08/20
14:00:51
5.0 / 5
381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403