پیشنهاد مشاور رگولاتور فرانسوی

اپل باید شش میلیون یورو جریمه شود

اپل باید شش میلیون یورو جریمه شود

تجهیزات جانبی: مشاور ارشد دیده بان حریم خصوصی فرانسه، سفارش کرد شرکت اپل به سبب نقض مقررات حریم خصوصی، باید شش میلیون یورو جریمه شود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، کمیسیون ملی اطلاعات و آزادی های فرانسه، می تواند سفارش مسئول مربوطه را نادیده بگیرد اما بطور معمول این سفارش در تصمیم نهایی این دیده بان، تاثیر زیادی دارد.

فرانسوا پلگرینی، مسئول مربوطه، این سفارش را بعد از تحقیقات دیده بان حریم خصوصی فرانسه در واکنش به شکایت سال قبل گروه فرانس دیجیتال، ارائه کرد.

در شکایت این گروه لابی که نماینده بیشتر کارآفرینان و سرمایه گذاران خطرپذیر در فضای دیجیتالی است، ادعا شده بود که سیستم عامل iOS ۱۴ اپل، مطابق با الزامات حریم خصوصی اتحادیه اروپا نیست. در آن زمان، از کاربران آیفون مجهز به این نسخه از سیستم عامل اپل، سوال می شد آیا موافق هستند به اپلیکیشنهای نصب شده، اجازه دهند شناسه کلیدی که برای تعریف کمپین های تبلیغاتی و ارسال تبلیغات هدفمند استفاده می شود، جمع آوری شود اما تنظیمات این سیستم عامل بصورت پیش فرض، به اپل اجازه می داد کمپین های تبلیغاتی هدفمند خودرا بدون دریافت اجازه از کاربران انجام دهد.

به روزرسانی های حریم خصوصی اپل، به نام "شفافیت ردیابی اپلیکیشن"، امکان مسدود کردن گزینه ردگیری فعالیت در اپلیکیشن ها و وب سایت های متعلق به شرکت های دیگر را برای کاربران فراهم می آورد.

پلگرینی در اظهاراتش اظهار داشت: نسخه iOS ۱۴.۶ سیستم عامل اپل، به درستی موافقت کاربران برای جمع آوری اطلاعات شخصی آنها را دریافت نمی کرد که تحت دستورالعمل حریم خصوصی الکترونیکی، نقض حریم خصوصی شمرده می شود. ایشان سپس اضافه کرد: با تغییراتی که در نسخه iOS ۱۵ انجام گرفت، امکان دریافت موافقت کاربران قبل از جمع آوری اطلاعات شخصی آنها برقرار شد.

بر اساس گزارش رویترز، گری دیویس، مدیر حریم خصوصی اپل به نتیجه گیری مشاور ارشد دیده بان حریم خصوصی فرانسه اعتراض و اعلام نمود این شرکت آمریکایی به حفظ حریم خصوصی کاربران، متعهد است.
1401/09/22
12:44:01
5.0 / 5
690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403