تشکیل مثلث آمریکا، هلند و ژاپن در جنگ تراشه مقابل چین

تشکیل مثلث آمریکا، هلند و ژاپن در جنگ تراشه مقابل چین

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه از توافق آمریکا با هلند و ژاپن برای محدود کردن صادرات برخی از دستگاه های تولید تراشه پیشرفته به چین در مذاکرات اخیر میان این سه کشور، آگاهی داد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این توافق، برخی از کنترل های صادراتی که آمریکا در اکتبر برای شرکتهای مستقر در دو کشور هم پیمان خود شامل ASML Holding، نیکون کورپ و توکیو الکترون اعمال کرده بود را گسترش می دهد.

مقامات هلند و ژاپن برای مذاکره درباره ی موضوعات مختلف با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در واشنگتن حضور پیدا کرده بودند.

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید قبل تر گفته بود این مقامات درباره ی مطالبی گفت و گو می کنند که برای هر سه کشور مهم هستند. و مطمئنا، ایمنی و امنیت فناوریهای نوظهور در بین موضوعات مورد مذاکرات آنها قرار دارند.

یک منبع مطلع از این مذاکرات به رویترز اظهار داشت: محدود کردن صادرات تجهیزات تولید نیمه رسانا به چین، در بین مطالب موردبحث مقامات سه کشور بوده است.

همراه کردن هلند و ژاپن با اعمال محدودیت های شدیدتر مقابل چین، یک پیروزی بزرگ برای دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا خواهد بود که در اکتبر، محدودیت های گسترده ای درباب دسترسی پکن به فناوری تراشه سازی آمریکا اعلام نمود تا جلوی پیشرفت فنی و نظامی پکن را بگیرد.

مارک روته، نخست وزیر هلند قبل تر گفته بود معین نیست آیا دولتش، نتایج این مذاکرات با آمریکا درباره ی محدودیت های صادراتی جدید برای صنعت نیمه رسانا را فاش می کند.

آکیرا مینامیکاوا، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی اومدیا در این زمینه اظهار داشت: شرکت های ژاپنی همچنان می توانند محصولات غیرپیشرفته را به چین بفروشند و هر گونه کاهش صادرات به چین با افزایش تولید میان مدت تا بلندمدت برای مناطقی نظیر آمریکا، آلمان و هند جبران خواهد شد. اما اگر این محدودیت شامل تدابیری مانند ممنوعیت ارسال مهندسان برای تجهیزات مشتریان شود، دولت و شرکت های ژاپنی ممکنست به این محدودیت اعتراض کنند برای اینکه تاثیر زیادی در کسب وکار آنها خواهد داشت.

شرکت هلندی ASML روز شنبه اعلام نمود متوجه شده است که پیشرفت به سمت توافقی میان دولت های گوناگون برای محدودیت های جدید مقابل صادرات تجهیزات تولید حاصل شده است. این شرکت که عرضه کننده مهم دستگاه های تولید برای تراشه سازان است، از سال ۲۰۱۹ با ممنوعیت فروش ابزارهای پیشرفته خود به چین روبرو شده است. شرکت ASML اعلام نمود انتظار نمی رود این تدابیر، تاثیر مادی بر پیش بینی های مالی سال ۲۰۲۳ این شرکت داشته باشد.

تنش ها میان آمریکا و چین بر سر نیمه رساناها، از آن زمان شدت گرفته و موجب شد واشنگتن در اکتبر، محدودیت های صادراتی را برای شرکت های آمریکایی سازنده تجهیزات تولید اعمال نماید.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت ASML اعلام نمود قبل از این که تدابیر مذکور اجرائی شوند، باید تشریح شده و بصورت قانون دربیایند که مدتی طول خواهد کشید.

منبع:

1401/11/09
12:19:18
5.0 / 5
438
تگهای خبر: ابزار , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403