ارسال ایمیل های ویروسی در ساعات اولیه بامداد

ارسال ایمیل های ویروسی در ساعات اولیه بامداد

تجهیزات جانبی: طبق اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری بیشترین تعداد ویروس ها در هر روز بین ساعت 8 تا 9 بامداد فرستاده می شوند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، یکی از متداول ترین روش های انتشار ویروس های کامپیوتری، بازکردن ایمیل های اشخاصی است که به نظر دوست و آشنا هستند اما اینطور ایمیل ها صرفآ جهت انتشار ویروس های مخرب و بعضاً سرقت اطلاعات شخصی افراد ارسال می شود. دراین زمینه گفته شده ویروس های کامپیوتری در قالب ارسال ایمیل از جانب افراد ناشناس جابه جا شده و گاهی دارای عناوین جذابی است که کاربران را برای بازکردن آنها، تشویق می کند و در بعضی موارد نیز درخواستی در خصوص کلیک کردن روی لینک اینطور ایمیل ها در قالب ایمیل های تبلیغاتی فرستاده می شود و گیرنده را برای بازکردن ایمیل ها تشویق می کند.

شهروندان و کاربران باید مراقب این دسته از ایمیل ها باشند چونکه این لینک های تبلیغاتی آلوده به ویروس بوده و بمحض کلیک بر روی آنها ویروس امکان نفوذ به کامپیوتر شخصی را پیدا کرده و می تواند زمینه سرقت اطلاعات فردی را نیز فراهم کند؛ یک مقام انتظامی از کاربران کامپیوتر و اینترنت درخواست نمود که از کلیک کردن بر روی هر ایمیل مشکوک که بدون هیچ پیامی ارسال می شود، اجتناب کنند تا بدین ترتیب از دام بزه کاران مصون بمانند.

در همین رابطه مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری بتازگی اعلام نموده است باتوجه به گزارش امنیت جهانی که این هفته توسط تحقیقات امنیتی شرکت Trustwave انتشار یافته است بیشترین تعداد ویروس ها در هر روز بین ساعت ۸ تا ۹ بامداد فرستاده می شوند.

در این گزارش آمده است: تعداد برنامه های اجرائی و ویروس های ارسال شده در ساعات اولیه بامداد بالا رفته است. شرکت Trustwave با بهره گیری از داده های جمع آوری شده در سال ۲۰۱۱ از بیش از ۳۰۰ تحقیقات قانونی و پاسخگوی حادثه در ۱۸ کشور، به همراه تحلیل و بررسی ۱۶ بیلیون ایمیل از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱، گزارشی درباب امنیت و لطمه پذیری ها گردآوری کرده است.

این شرکت هم چنین نشان میدهد که در کدام ماه سال بیشترین ویروس ها فرستاده شده اند و نتیجه می گیرد که ارسال ویروس در ماه سپتامبر به اوج خود رسیده است. بطور کلی، ۳ درصد از ویروس های فرستاده شده بوسیله ایمیل در ماه های اوت و سپتامبر ارسال شده است.

همچنین در بیشتر محیط ها، زمان لطمه پذیری تا کشف آن حدود شش ماه طول می کشد. بنابراین، ماه مارس ۲۰۱۲ باید شلوغ ترین ماه برای پاسخ گویان حادثه و آشکار شدن رخنه ها باشد.

منبع:

1401/11/10
09:21:04
5.0 / 5
370
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403