محصولات ۵G هواوی و ZTE در آلمان ممنوع می شود

محصولات ۵G هواوی و ZTE در آلمان ممنوع می شود

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: دولت آلمان سرگرم برنامه ریزی برای ممنوع کردن استفاده از برخی قطعات خاص ساخت شرکت های هواوی و ZTE چین در شبکه های 5G اپراتورهای مخابراتی این کشور است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، نشریه آلمانی زایت آنلاین به نقل از منابع آگاه نوشت: این ممنوعیت شامل قطعاتی خواهد بود که در شبکه های مخابراتی آلمان به کار رفته است و اپراتورهای آلمانی ملزم خواهند شد این قطعات را حذف و تعویض کنند.

دولت آلمان که حالا درحال ارزیابی گسترده روابطش با چین است، در این زمینه اظهارنظر نکرد. با این وجود، یک منبع آگاه، گزارش مذکور را تائید کرد.

مخالفان شرکت های هواوی و ZTE می گویند ارتباط نزدیک این شرکتها با خدمات امنیتی چین، به مفهوم آنست که استفاده از محصولات آنها در شبکه های موبایل آینده، می تواند به جاسوسان و حتی خرابکاران چینی، دسترسی گسترده به زیرساخت حیاتی را فراهم آورد. اما شرکت های هواوی، ZTE و دولت چین، ادعاهای مذکور را رد و اعلام نموده اند که این اقدامات با هدف حمایت گرایی و پشتیبانی از رقیبان غیرچینی صورت می گیرد.

یک سخنگوی هواوی اظهار داشت: این شرکت درباره ی گمانه زنی ها اظهارنظر نمی کند و اشاره کرد هواوی سابقه امنیتی بسیار عالی ۲۰ ساله در تحویل فناوری به آلمان و سایر کشورهای جهان دارد. شرکت ZTE در این زمینه، اظهارنظر نکرد.

آلمان در سال ۲۰۲۱، قانون امنیت فناوری اطلاعات را تصویب کرد که موانع بزرگی برای سازندگان تجهیزات مخابراتی برای شبکه های نسل جدید ایجاد کرد اما از ممنوعیت مشابهی که کشورهای دیگر برای هواوی و ZTE اعلام نموده اند، خودداری کرده بود.

یک گزارش جدید نشان داد که با توجه به این که اپراتورهای آلمانی از استفاده از فناوری هواوی برای بخشهای اصلی شبکه خود اجتناب می کنند، آلمان برای تجهیزات شبکه دسترسی رادیویی ۵G، در مقایسه با ۴G، در حقیقت وابستگی بیشتری به هواوی پیدا کرده است.

طبق گزارش زایت آنلاین، سازمان امنیتی سایبری و وزارت کشور آلمان ماه هاست مشغول بررسی این مساله هستند که آیا قطعاتی در شبکه های ۵G وجود دارد که ممکنست امنیت این کشور را به مخاطره بیاندازد.

بر اساس گزارش رویترز، این بررسی هنوز رسما به انتها نرسیده اما نتیجه آن مشخص است. دولت آلمان، اپراتورهای را از استفاده از برخی از قطعات خاص ساخت شرکت های هواوی و ZTE در شبکه های ۵G، منع خواهدنمود.

منبع:

1401/12/16
14:16:11
5.0 / 5
306
تگهای خبر: اپراتور , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403