فاصله پیام رسان های داخلی یک کلیک شد

فاصله پیام رسان های داخلی یک کلیک شد

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تست های اولیه قابلیت اینترکانکشن یا اتصال میان پیام رسان های داخلی انجام شده و این اتصال هم اکنون بین ایتا و بله برقرار شده است و در نسخه جدیدی که منتشر می کنند، وجود خواهد داشت.عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در گفتگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت اتصال پیام رسان های داخلی به یکدیگر و ایجاد قابلیت اینترکانکشن اظهار نمود: یکی از نگرانی های کاربران تعدد پیام رسان های داخلی بود؛ هرچند که این تنوع یک فرصت به حساب می آید و به بحث رقابت کمک می نماید تا پیام رسان ها خدمت بیشتری عرضه کنند.

وی اضافه کرد: ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم البته این مورد بر یک تجربه جهانی مبتنی است و در قانون جدید اتحادیه اروپا که برای فعالیت پلتفرم های خارجی تصویب کرده اعلام شده است که از آغاز ژانویه سال ۲۰۲۴ یعنی کمتر از ۹ ماه دیگر در اروپا الزامی می شود. در آنجا هم اجبار شده است که تمام پلت فرم های خارجی باید به پلت فرم های بومی اروپا اینترکانکشن بدهند. یعنی اگر یک پلتفرمی در اروپا راه اندازی شود و حتی ۱۰۰ هزار کاربر داشته باشد، باید به صورت مثال تلگرام و واتس آپ به آن این توانایی را بدهند، وگرنه اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: این جهت گیری است که دنیا دارد و برای پیشگیری از انحصار، ایجاد رقابت و فراهم کردن سرویس و پشتیبانی از پلتفرم های خودشان به این سمت حرکت می کند. ما هم استانداردهای لازم را تدوین و به پیام رسان های داخلی ابلاغ کردیم و نزدیک به دو ماه است که درحال پیاده سازی هستند. تست های اولیه انجام شده و الان بین "ایتا" و "بله" این ارتباطات برقرار شده اما در نسخه جدیدی که منتشر می کنند وجود خواهد داشت. قولی که به ما داده اند ان شاءالله حداکثر تا شنبه یا یکشنبه این توانایی که در گام اول ارسال پیام، گام بعد ارسال فایل و در گامهای بعد هم گروه و کانال است، اجرا می گردد و امیدواریم تا قبل از سال این دوگام را عرضه دهیم.

منبع:

1401/12/27
08:14:42
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403