تیک تاک برای سوءاستفاده از داده کودکان جریمه شد

تیک تاک برای سوءاستفاده از داده کودکان جریمه شد

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، دیده بان داده انگلیس، اپلیکیشن ویدئویی تیک تاک را به علت زیر پا گذاشتن قانون محافظت از داده و استفاده از داده شخصی کودکان زیر ۱۳ سال بدون دریافت موافقت آنها، ۱۲.۷ میلیون پوند (۱۵.۹ میلیون دلار) جریمه کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دفتر کمیسیونر اطلاعات انگلیس برآورد کرد تیک تاک علیرغم این که ۱۳ سال را بعنوان حداقل سنی برای ایجاد حساب تعیین کرده، در سال ۲۰۲۰، به یک میلیون و ۴۰۰ هزار کودک انگلیسی زیر ۱۳ سال اجازه داده است از این پلت فرم استفاده نمایند.

طبق اعلام دفتر کمیسیونر اطلاعات انگلیس، رخنه های اطلاعاتی که در فاصله ماه مه سال ۲۰۱۸ تا ژوییه سال ۲۰۲۰ روی داد و اپلیکیشن ویدئویی تیک تاک، اقدامات کافی جهت بررسی اینکه چه کسانی از این پلت فرم استفاده می نمایند و حذف کودکان خردسال، انجام نداده است.

جان ادواردز، دفتر کمیسیونر اطلاعات انگلیس، اعلام نمود قوانینی وجود دارد تا مطمئن شویم کودکانمان در دنیای دیجیتال به اندازه دنیای واقعی در امنیت هستند. تیک تاک از این قوانین پیروی نکرده است.

داده کودکان امکان دارد برای رصد و شناسایی آنها و نمایش محتوای مضر و احیانا نامناسب برای آنها استفاده شده باشد.

سخنگوی تیک تاک اظهار نمود: این شرکت با تصمیم دفتر کمیسیونر اطلاعات انگلیس موافقت نیست اما از اینکه جریمه از رقم ۲۷ میلیون پوندی که سال قبل تعیین شده بود، کاهش پیدا کرده، خوشنود است.

ما برای دور نگه داشتن کودکان زیر ۱۳ سال از این پلتفرم، سرمایه گذاری بالایی انجام می دهیم و تیم ایمنی ۴۰ هزار نفری ما به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می نمایند تا این پلت فرم را برای کاربران ایمن نگه دارند. ما به بازنگری این تصمیم ادامه داده و اقدامات بعدی را ملاحظه می نماییم.

بر اساس گزارش رویترز، دولتها و موسسات غربی همچون انگلیس در هفته های اخیر با استناد به نگرانیهای امنیتی، استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی را ممنوع کرده اند.
1402/01/17
17:15:12
5.0 / 5
295
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403