تغییر الزامی گوگل به نفع کاربران اپلیکیشن های اندرویدی

تغییر الزامی گوگل به نفع کاربران اپلیکیشن های اندرویدی

به گزارش تجهیزات جانبی، گوگل طراحان اپلیکیشن های اندرویدی را ملزم می کند به کاربر اجازه دهند حساب و داده خویش را حذف کند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این شرکت اعلام نمود که اپلیکیشن های اندرویدی در فروشگاه پلی استور، بزودی باید به کاربران اجازه دهند حساب خود و داده ها در داخل اپلیکیشن و در وب را حذف نمایند. طراحان برنامه همینطور باید داده یک حساب را هنگامی که کاربر برای حذف کل یک حساب درخواست می کند، پاک کنند.
گوگل اعلام نمود هدف از این اقدام، آگاهی رسانی به کاربران در رابطه با کنترل هایی که می توانند روی داده داشته باشند و تقویت اطمینان به اپلیکیشن ها و پلی استور به صورت کلی، است. همینطور این اقدام، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می آورد. می توانید داده خاصی مانند محتوای بارگذاری شده خویش را بدون این که لازم باشد کل حساب را پاک کنید، حذف کنید. اجبار برای حذف داده در وب، تضمین می نماید که کاربران به جهت اینکه بخواهند اطلاعاتشان را حذف نمایند، نیازی ندارند یک اپلیکیشن را باردیگر نصب کنند.
این سیاست به صورت تدریجی به اجرا گذاشته می شود. سازندگان اپلیکیشن تا هفتم دسامبر فرصت دارند تا به پرسش ها در رابطه با حذف داده در فرم امنیت اپلیکیشن خود پاسخ دهند. لیست پلی استور، این تغییرات را از آغاز سال ۲۰۲۴ نشان خواهد داد. طراحان می توانند برای دریافت مهلت بیشتر تا ۳۱ ماه مه سال آینده، درخواست کنند.
این تغییرات چند ماه بعد از اعلام مقررات مشابه از جانب اپل برای نرم افزار فروشگاه اپ استور صورت می گیرد. در هر دو مورد، این شرکت ها نگران نقض حریم خصوصی و نتایج آن بودند. این شرکتها نمی خواهند کاربران به علت این که نمی توانند به سادگی حساب های خود یا اطلاعات حساس را بعد از توقف استفاده از یک اپلیکیشن، حذف نمایند، قربانی رخنه اطلاعاتی شوند.
همینطور این تغییرات به دنبال تلاشهای فزاینده رگولاتورها صورت می گیرد که خواهان کنترل بیشتر روی خدمات بوده اند. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به تازگی تغییرات قانونی را پیشنهاد کرده بود که راه های ساده برای لغو اشتراک و عضویت را الزامی می کند.
طبق گزارش وبسایت انگجت، در حالیکه این آژانس بیشتر از حریم خصوصی به تغییرات ناخواسته متمرکز است، اما پیام به توسعه دهندگان اپلیکیشن روشن است: کنترل بیشتر حسابها را فراهم کنید یا با مجازات رو به رو خواهید شد.1402/01/18
19:29:35
5.0 / 5
358
تگهای خبر: اندروید , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403