تیک تاک در یک ایالت آمریکایی ممنوع می شود

تیک تاک در یک ایالت آمریکایی ممنوع می شود

به گزارش تجهیزات جانبی، قانونگذاران مونتانا، لایحه ای را برای ممنوعیت فعالیت اپلیکیشن ویدئویی تیک تاک در این ایالت آمریکایی تصویب کردند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این لایحه، عرضه تیک تاک از جانب فروشگاه های اپلیکیشن برای دانلود توسط کاربران در مونتانا را ممنوع خواهد نمود. مجلس مونتانا با ۵۴ رای موافق در مقابل ۴۳ رای مخالف، این ممنوعیت را تصویب کرد.

اگر این لایحه به قانون تبدیل گردد، تیک تاک و همینطور اپل و گوگل که فروشگاه های اپلیکیشن موبایل را اداره می کنند، در صورت تخلف از این ممنوعیت، جریمه خواهند شد. هنوز مشخص نیست که این ایالت، چگونه ممنوعیت مذکور را اجرا خواهد نمود. این لایحه حالا باید توسط گِرگ جانفورت، فرماندار مونتانا امضا شود.

سخنگوی دفتر فرماندار مونتانا اظهار داشت: فرماندار به دقت هرگونه لایحه ای که قانونگذاران به میز او ارسال می کنند را بررسی خواهد نمود.

تیک تاک در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما به مبارزه برای کاربران و تولیدکنندگان محتوای تیک تاک در مونتانا که معیشت و حقوق متمم اول آنها با این اقدام شوک کننده دولت، به خطر افتاده است، ادامه می دهیم.

تیک تاک که متعلق به شرکت چینی "بایت دنس" است، با درخواست های فزاینده برخی از قانونگذاران آمریکایی برای ممنوعیت سراسری این اپلیکیشن به علت نگرانی نسبت به نفوذ دولت چین در این پلتفرم، روبروست.

یک کمیته کنگره ماه گذشته در رابطه با احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات کاربران یا نفوذ پکن در این اپلیکیشن، به بازخواست از شو زی چو، مدیرعامل تیک تاک پرداخت.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک مکررا منکر شده که داده کاربران را در اختیار دولت چین قرار داده و اعلام نموده است که اگر چنین درخواستی شود، حاضر نیست انجام دهد. این شرکت روی پروژه ای به نام پروژه تگزاس کار می کند که تحت آن، داده کاربران آمریکایی در سرورهایی در آمریکا که توسط شرکت آمریکایی اوراکل اداره می گردند، نگهداری خواهند شد.

منبع:

1402/01/27
09:52:28
5.0 / 5
418
تگهای خبر: دانلود , شركت , فروش , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403