مدیركل دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری اعلام كرد:

سطح تشعشعات از استانداردهای تعیین شده پایین تر است

سطح تشعشعات از استانداردهای تعیین شده پایین تر است

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، مدیرکل دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری اعلام نمود: نتایج اندازه گیری تشعشعات پرتوهای رادیویی در سال 1401 نشان می دهد، تا حالا هیچ موردی از غیراستاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن های فعال مخابراتی در سطح کشور وجود نداشته و سطوح اندازه گیری از استانداردهای تعیین شده تشعشعات، پایین تر است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عظیم فرد- مدیرکل دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری- اظهار داشت: اپراتورها برای ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات مبتنی بر تکنولوژی های نسل چهارم و بالاتر تلفن همراه بمنظور رفع نیاز کاربران خود، نیازمند راه اندازی سایت و نصب دکل جدید هستند. حال ممکنست برخی افراد نگران اثرات تشعشعی امواج رادیویی این تجهیزات باشند. بنا بر این رگولاتوری بر طبق وظایف خود، در همکاری با سایر سازمان های متولی در این عرصه مانند سازمان انرژی اتمی ایران، بطور مستمر تشعشعات آنتن دکل ها را به سه روش زیر اندازه گیری می کند.

وی درباره ی نخستین روش اندازه گیری تشعشعات، به نصب حسگرهای اندازه گیری تجمعی شدت امواج الکترومغناطیسی در ۷۰ نقطه شهر تهران و ۱۸ نقطه شهر شیراز اشاره نمود و اضافه کرد: هم اکنون میزان تشعشعات تجمعی در این دو شهر بوسیله سنسورهای نصب شده، اندازه گیری می شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری عنوان کرد: در روش دیگر میزان تشعشعات پرتوهای رادیویی در ۱۰ نقطه از شهرهای اهواز، تهران، کرج، شیراز، اصفهان، قم، تبریز، مشهد و ساری بصورت دوره ای و ماهانه اندازه گیری می شود. علاوه بر این، یک پایش دیگر هم وجود دارد که بر طبق درخواست ثبت شده توسط شهروندان در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ و بصورت موردی به انجام می رسد.

وی با اشاره به این که در سال قبل ۱۱۰۰ مورد درخواست اندازه گیری تشعشعات در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ ثبت شده است، اظهار داشت: شهروندان می توانند شکایت و یا درخواست خود برای اندازه گیری تشعشعات آنتن های فعال مخابراتی محل مورد نظرشان را بوسیله سامانه ۱۹۵ به آدرس https: //۱۹۵.cra.ir/ ثبت کنند.

طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فرد بیان کرد: بعد از دریافت درخواست، رگولاتوری متخصصان خودرا به همراه دستگاه سیار برای اندازه گیری تشعشعات به محل مورد نظر اعزام می کند. نتایج این اندازه گیری ها جهت بررسی به سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان متولی ایمنی تشعشعی در کشور ارسال شده و در آنجا بررسی و تحلیل می شود که خوشبختانه تا حالا هیچ موردی در خصوص غیراستاندارد بودن تشعشعات اعلام نشده است.
1402/02/05
11:31:41
5.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403