قیمت خدمات ابری علی بابا نصف شد

قیمت خدمات ابری علی بابا نصف شد

تجهیزات جانبی: شرکت علی بابا هولدینگ برای دور کردن کاربران از رقبایی نظیر تنسنت هولدینگز، قیمت خدمات ابری خودرا حداکثر 50 درصد کم می کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، علی بابا و تنسنت برای فراهم کردن نیروی رایانشی مورد نیاز برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مولد مانند چت جی پی تی شرکت OpenAI، در رقابت هستند. سخنگوی علی بابا اعلام نمود: قیمت محصولات اصلی Aliyun که زیرمجموعه علی بابا است، از هفتم ماه مه، بین ۱۵ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا خواهدنمود. این شرکت متعهد است کسب وکار ابری خود که حالا توسط دانیل ژانگ، مدیرعامل گروه هدایت می شود را گسترش دهد.

مدل هوش مصنوعی Tongyi Qianwen علی بابا که اوایل ماه میلادی جاری عرضه شد، با استقبال شرکتهای چینی روبرو شده است. این شرکت بیش از ۲۰۰ هزار درخواست از طرف شرکتهایی در صنایع مختلف نظیر فناوری مالی، الکترونیکس، حمل و نقل، فشن و دامپروری دریافت کرده که مایل هستند به برنامه آزمایشی بتا بپیوندند. این شرکت ارائه دست به دست خدمات ابری و هوش مصنوعی را یک فرمول برنده برای جذب بخش بزرگی از بازار داخلی می بیند.

علی بابا با رقیبان ابری مانند خدمات ابری در رابطه با دولت که سهم بازارشان را افزایش داده اند، باید مبارزه کند و همزمان با تصمیم برای تجزیه امپراطوری ۲۱۴ میلیارد دلاری خود، رشد خودرا تقویت کند. واحد ابری، یکی از بخشهای برخوردار از رشد پرشتاب در علی بابا است و گزینه اصلی برای عرضه اولیه عمومی در آینده بشمار می رود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هیجان بالایی که سرمایه گذاران بعد از معرفی هوش مصنوعی Tongyi Qianwen علی بابا پیدا کرده بودند، دوام نیافت و قیمت سهام این شرکت رشدی که بعد از معرفی محصول جدید خود داشت را از دست داد و الان باید ثابت کند می تواند افزایش رشدی که انتظار دارد ببیند را محقق کند.
1402/02/06
12:27:16
5.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403