واكنش كره جنوبی به ممنوعیت تراشه ساز آمریكایی

از فرصت استفاده نمی کنیم!

از فرصت استفاده نمی کنیم!

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، کره جنوبی به دنبال ممنوعیت استفاده از محصولات شرکت آمریکایی میکرون در برخی از بخش های حساس چین، از بهره برداری از فرصت پیش آمده خودداری خواهد نمود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت: دولت کره جنوبی، شرکتهای سازنده تراشه حافظه را به گرفتن سهم بازاری که شرکت میکرون تکنولوژی در چین از دست می دهد، تشویق نخواهد کرد.

چین، بزرگترین بازار شرکتهای نیمه رسانای کره ای سامسونگ الکترونیکس و اس کی هاینیکس است که تعدادی کارخانه در این کشور دارند. ادامه فعالیت این شرکت ها در چین، به مجوزهایی بستگی دارد که از جانب واشنگتن صادر می شود و ازاین رو آمریکا، اهرمی برای اعمال نفوذ روی تصمیمات سئول برای متوازن کردن تعامل اقتصادی با دو کشور در اختیار دارد.

به گفته این منبع آگاه، کره جنوبی همینطور برای بهره برداری از موقعیتی که برای میکرون در چین به وجود آمده، محتاط است چونکه آمریکا را بعنوان شریک بلندمدت مهم برای صنعت نیمه رسانای خود می بیند و نمی خواهد این رابطه را خراب کند.

تصمیم چین در رابطه با میکرون، کره جنوبی را در جنگ بین آمریکا و چین بر سر دسترسی به فناوری و امنیت ملی، به مخمصه انداخته است و اگرچه، واشنگتن بزرگترین شریک امنیتی سئول است اما چین، بزرگترین شریک تجاری کره جنوبی است.

با رویارویی دو اقتصاد بزرگ جهان در حوزه تجارت و فناوری، واشنگتن به همراه ژاپن و هلند، مجموعه محدودیت هایی را برای فروش تجهیزات تولید تراشه و دانش آن به پکن، اعمال کرده است.

روزنامه فایننشیال تایمز پیشتر گزارش کرده بود کره جنوبی اعلام نموده است به شرکتهای خود اجازه می دهد خلا به وجود آمده از ممنوعیت میکرون در چین را پر کنند. دولت کره جنوبی چنین موضوعی را تکذیب و اعلام نموده که هنوز موضع رسمی در این خصوص اعلام نکرده است.

هنوز مشخص نیست آیا چین، برخورد با شرکتهای تراشه سازی آمریکایی را گسترش خواهد داد یا آیا آمریکا به ممنوعیت چین ضد میکرون، واکنش نشان خواهد داد. دو طرف به تازگی کوشیده اند از تنشها کم کرده و مذاکرات در سطح مقامات عالی رتبه را احیا کنند که شامل دیدارهای هفته گذشته میان مقامات ارشد بازرگانی در واشنگتن بوده است.

میکرون حدود ۱۱ درصد از درآمدش را از شرکتهایی دریافت می کند که مقر آنها در سرزمین اصلی چین است. این شرکت برآورد کرده است حدود ۲۵ درصد از درآمدش از مجموع فروش مستقیم به علاوه فروش غیرمستقیم از راه توزیع کنندگان در چین به دست می آید. این شرکت ۲۲ مه اعلام نمود سرگرم ارزیابی تأثیر ممنوعیت اخیر چین است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا، اظهار نمود: ما با متحدانمان در رابطه با اقدام چین ضد میکرون، این ممنوعیت را به شکل ساده و روشن بعنوان یک جبر اقتصادی می بینیم. ما این ممنوعیت را تحمل نخواهیم کرد و فکر هم نمی نماییم که موفقیت آمیز باشد.

منبع:

1402/03/08
12:20:05
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403