دید خیابانی گوگل به آلمان بازگشت

دید خیابانی گوگل به آلمان بازگشت

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، دید خیابانی گوگل بعد از بیشتر از ۱۰ سال وقفه که به علت اعتراض پیرامون حریم خصوصی صورت گرفته بود، باردیگر به آلمان بازگشت.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، برنامه نقشه گوگل (Google Maps) با معرفی فناوری "دید خیابانی" (Street View) در سال ۲۰۰۷، نگاه افراد به دنیای پیرامون را متحول کرد و در سالهای بعد، در سراسر دنیا گسترش یافت. با این وجود، این خدمات در همه کشورهای دنیا مورد استقبال قرار نگرفت. یکی از کشورهایی که همان ابتدا به روی این سرویس بسته شد، آلمان بود.

اعتراضات و شکایت های حقوقی در ارتباط با حفظ حریم خصوصی، سبب شد گوگل در سال ۲۰۱۱ بعد از پوشش دادن حدود ۲۰ شهر بزرگ آلمان، مدت کوتاهی پس از طریق اندازی "دید خیابانی" در این کشور، عرضه آنرا متوقف نماید. اما بعد از گذشت سال ها، گوگل سرانجام به این کشور اروپایی بازگشته و به گردشگران و ساکنان آلمان این امکان را می دهد تا با تصاویر به روز، از مناظر و محله ها دیدن کنند.

گوگل در وبلاگ "جرمن کی ورد" (German Keyword) اعلام نمود که از ۲۲ ژوئن، خودرو های "دید خیابانی" به آلمان بازخواهند گشت تا در سرتاسر کشور به ضبط تصاویری بپردازند که در ماه های آتی به صورت دسته ای منتشر می شوند. برای پیشگیری از اعتراض حریم خصوصی مثل قبل، گوگل با یک آژانس حریم خصوصی دولتی آلمان همکاری نزدیکی دارد تا اطمینان حاصل کند که تصاویر ضبط شده، مطابق با مقررات حفظ حریم خصوصی داده در این کشور است. یکی از این مقررات، اجبار برای حذف تصاویر قدیمی است. به این ترتیب، بعد از انتشار تصاویر جدید، کاربران نمی توانند مانند سایر کشورها، از "دید خیابانی" برای سفر به گذشته در آلمان بهره گیرند.

مانند سایر کشورها، در آلمان هم امکان عدم تمایل برای پوشش "دید خیابانی" با گزینه پیکسل کردن خانه یا کسب و کار، وجود خواهد داشت. گوگل با یک لوح خالی شروع می کند، ازاین رو افرادی که یک دهه پیش خانه خویش را غیرقابل مشاهده کرده بودند، باید یک مرتبه دیگر برای این گزینه، درخواست کنند.

به روزرسانی "دید خیابانی" کاملا ضروریست چونکه تصاویر قبلی در آلمان، قدیمی شده اند و خیلی از خیابان ها و ساختمان ها قابل تشخیص نیستند. خود گوگل آلمان در یک پست وبلاگ، به این مورد اشاره و اعلام نموده که دفاتر مونیخ این شرکت حتی در تصاویر "دید خیابانی" سال ۲۰۰۸ وجود ندارند. در آن زمان، خودرو های "دید خیابانی" هنوز در خیابان های آلمان دیده می شدند، اما این تصاویر هیچگاه منتشر نشدند و فقط برای بروزرسانی نقشه های گوگل با شماره خانه ها، تقاطع ها، چراغ های راهنمایی و لاین های دقیق تر، استفاده شدند.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری اندروید پلیس، در سال هایی که "دید خیابانی" گوگل، بروزرسانی آلمان را متوقف کرد، تغییرات زیادی اتفاق افتاده است. اپل با موفقیت و بی سر و صدا سرویس Look Around را که مشابه "دید خیابانی" است، در آلمان راه اندازی نمود. مطالعه ای که در ارتباط با ماه مه سال ۲۰۲۳ بوده و یاد شده گوگل قرار گرفته است، نشان داده است که بیشتر از ۹۰ درصد از آلمانی ها استقبال مثبت یا بسیار مثبتی از "دید خیابانی" دارند و ازاین رو، این دفعه امکان دارد "دید خیابانی" گوگل در این کشور موفق شود.
1402/03/22
07:10:33
5.0 / 5
315
تگهای خبر: اندروید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403