دهقانی فیروزآبادی اعلام كرد

حضور ۵۰۰ شرکت فناور در الکامپ

حضور ۵۰۰ شرکت فناور در الکامپ

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری،  راه اندازی مراکز توسعه فناوری های در رابطه با هوش مصنوعی در ماه های آتی را از برنامه های کشور برای توسعه این فناوری نام برد و اضافه کرد: این مراکز به امکانات مناسبی برای پژوهشگران برای توسعه فناوری ها همچون هوش مصنوعی مجهز شده اند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروز آبادی در حاشیه بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ با اعلان اینکه این رویداد پر رونق تر از سالهای قبل بوده است، دلیل آنرا حضور شرکت های دانش بنیان و فناور دانست.
وی تعداد شرکت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه الکامپ را ۵۰۰ شرکت ذکر کرد و تصریح کرد: در این دوره از نمایشگاه شرکت های خارجی حضور دارند که دلیل این امر، شکل دادن ارتباطات B2B میان شرکت های ایرانی با طرف های خارجی است.
دهقانی فیروز آبادی، دنیای اقتصاد دیجیتال را دنیای بدون مرز توصیف کرد و افزود: از این طریق می توان ارتباطات گسترده ای با تمام دنیا ایجاد کرد به امید این که عدالت و رشد و تعالی انسانی با کمک این شرکتها در همه دنیا رخ دهد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری درباب پیشرفت های کشور در هوش مصنوعی، اشاره کرد: یکی از موضوعات جدی مورد توجه جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت در عرصه هوش مصنوعی است؛ بدین جهت پژوهشگران زیادی در این زمینه در کشور حضور دارند، ضمن آنکه برنامه ریزی هایی برای دستیابی به توسعه این حوزه انجام شده است.
وی راه اندازی مراکز توسعه فناوری های در رابطه با هوش مصنوعی در ماه های آتی را از دیگر برنامه های کشور برای توسعه این فناوری نام برد و اضافه کرد: این مراکز به امکانات مناسبی برای پژوهشگران برای توسعه فناوری ها همچون هوش مصنوعی مجهز شده و می شوند.
وی اشاره کرد: اساسا حرکت و توسعه هوش مصنوعی از نظر علوم و فناوری از برنامه های جدی معاونت علمی بشمار می رود.
توسعه هاب هوش مصنوعی
معاون علمی رئیس جمهور هاب های فناوری این معاونت را در عرصه های مختلف فناوری همچون هوش مصنوعی دانست و اظهار داشت: هاب ها همین طور به حوزه های علوم شناختی، مواد، میکروالکترونیک و غیره مربوط می شوند.
وی اشاره کرد: اطمینان داریم بهترین روش توسعه، ایجاد محتوای ملی است که همه بازیگران اکوسیستم نوآوری در آن تعریف شده باشند؛ بدین جهت همه برنامه ریزی های ما در بعد ملی است.
دهقانی فیروزآبادی این هاب ها را فراتر از لابراتوار های ملی دانست که در آن با بوجودآوردن زیر ساخت ها و فضای کاری، شرایط برای تحقیق پژوهشگران در عرصه های فناوری های راهبردی فراهم می شود.
همکاری با کشور چین
دهقانی فیروزآبادی درباب همکاری با کشور چین، اظهار داشت: چین به عنوان کشور دوست و همکار ایران است که پیمان همکاریهای محکمی با این کشور منعقد شده است.
معاون علمی رئیس جمهور افزود: بدین جهت چین یکی از کشورهای مهم همکاری است و چندین شرکت از این کشور نیز در نمایشگاه الکامپ حضور دارند.
همکاری با دنیای عرب
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اتفاقات اخیر در گسترش روابط با جهان عرب، اظهار داشت: این اقدامات برای ما باارزش است، چون معتقدیم که میان ما و جهان عرب اشتراکات بزرگی وجود دارد و آن اشتراکات دینی و فرهنگی است.
وی افزود: از طرف دیگر همسایگی با این کشورها از دیگر اشتراکات ایران با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است؛ بدین جهت برای سرمایه گذاری مشترک و تعریف پروژه های مشترک علاقه مندیم.1402/04/07
19:28:32
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403