آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

طوفان در انتظار بیت کوین

طوفان در انتظار بیت کوین

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، در ایام آخر سال ۲۰۲۲، شاهد بازگشت قوی ریسک پذیری در بازارهای مالی بودیم با این وجود، در بین این اجماع خوش بینانه، بعضی از ناظران صنعت رمزارزهای دیجیتال سفارش می کنند که احتیاط کنید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از کریپتوکارنسی، ناظران صنعت کریپتو شاخصهای برجسته فشارهای آتی بر نقدینگی فیات را پیشبینی می کنند که به صورت بالقوه بر پویایی بازار بیتکوین (BTC) که مهم ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است، تأثیر می گذارد.
بیتکوین بعد از رسیدن به ارزش ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار در ماه نوامبر، به ۳۱هزار دلار افزوده شد و ارزش آن حدودا دو برابر شد. این افزایش، ازجمله صعود نزدیک به ۲۰ درصدی فقط طی دو هفته گذشته، می تواند به تاثیرات بازار مانند درخواست فیدلیتی برای صندوق قابل معامله در بورس بیتکوین (ETF) نسبت داده شود.
به همین ترتیب، شاخص نزدک برپایه فناوری وال استریت که در اواخر سال ۲۰۲۲ به پایین ترین حد خود رسید، از آن زمان تابحال شاهد افزایش ۵۰ درصدی بوده است. در همین حال، شاخص گسترده تر اس اند پی ۵۰۰ در مدت مشابه ۲۵ درصد رشد ثبت کرده است.
باوجود این روندهای صعودی، چالش های آتی مورد توجه قرار گرفته اند. لوئیس هارلند، مدیر پورتفولیوی صندوق ارز دیجیتال دیسینترال پارک کپیتال (Decentral Park Capital) اخطار می دهد که معیارهای کلیدی نقدینگی فیات، مانند شاخص نقدینگی خالص فدرال رزرو و شاخص نقدینگی خالص جهانی، کاهش را شروع کرده اند.
به قول هارلند، صعودی ماندن بیتکوین در حالیکه این معیارهای نقدینگی پایین تر است، غیرعادی تلقی می شود. وی باوجود اجماع بازار صعودی، این مورد را بعنوان دلیلی حیاتی برای احتیاط در مورد بیتکوین برجسته می کند.
شرایط نقدینگی فیات تأثیر قابل توجهی بر دارایی های ریسک پذیر مانند بیتکوین و سهام دارد. تحلیل تاریخی نشان داده است که نقاط عطف در شرایط نقدینگی فیات اغلب با قله ها و پایین های قابل توجهی در ارزش گذاری بازار این دارایی های ریسک پذیر همزمان شده است.
شاخص خالص نقدینگی جهانی که عرضه فیات چندین اقتصاد کلیدی را به حساب می آورد، به ۲۶.۵ تریلیون دلار کاسته شده که پایین ترین رقم از نوامبر ۲۰۲۲ است. به صورت همزمان، شاخص نقدینگی خالص فدرال رزرو که معیاری برای دلارهای موجود در سیستم است، از ۶.۳ تریلیون دلار به ۶ تریلیون دلار نزول کرده است.
ذخایر بانک در فدرال رزرو (Fed) هم کاسته شده و این کاهش مبین انقباض است و می تواند منجر به ریسک گریزی شود که امکان دارد بر پایداری رالی اس اند پی ۵۰۰ همینطور بیتکوین سایه افکند.
تفاوت های مشابهی در شاخص سهام جهانی و کل دارایی های پنج بانک مرکزی بزرگ (فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا، بانک ژاپن، بانک خلق چین و بانک انگلستان) مشهود است که شاخصهای حیاتی نقدینگی فیات هم هستند. با انقباض تراز ترکیبی این بانکهای مرکزی، فشار نقدینگی بر دارایی های ریسک نشان داده می شود.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال هم اکنون ۱.۲۱ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۰۷ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۹.۶۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹.۲۱ میلیارد دلار است که ۲۲.۹۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۲.۵ میلیارد دلار است که ۸.۵۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه های پایدار حالا ۲۶.۴۱ میلیارد دلار است که ۹۰.۴۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۱۸ دقیقه به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۳۰ هزار و ۸۴۳.۱۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۲۶ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۹۴۱.۴۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۹۷ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۲۴۳.۳۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۴۴ درصد افزایش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۴۹۱۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۹۰ درصد افزایش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۲۹۳۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۵۷ درصد افزایش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۶۸۹۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۰۳ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۱۹.۲۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۵۰ درصد افزایش
۱۰ - پولکا دوت
قیمت: ۵.۳۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۱ درصد افزایش
منبع:

1402/04/14
12:32:37
5.0 / 5
299
تگهای خبر: سیستم , صنعت , فناوری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402