رئیس سازمان پدافند غیرعامل مطرح كرد:

هوش مصنوعی مبنای شکل گیری ۳۰ درصد حملات سایبری به کشور

هوش مصنوعی مبنای شکل گیری ۳۰ درصد حملات سایبری به کشور

به گزارش تجهیزات جانبی، سمنان رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن اشاره به بررسی های انجام شده در حوزه حملات سایبری اظهار داشت: ۳۰ درصد از حملات سال قبل کشور بر اساس هوش مصنوعی شکل گرفته است.


سردار غلامرضا جلالی ۲۹ تیرماه در ادامه سفر به استان سمنان و در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سمنان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان انجام شد ضمن اشاره به توطئه های مداوم دشمنان برای ضربه زدن به کشور و نظام اظهار نمود: یکی از سناریوهای تهدیدات احتمالی ما در کشور، حمله به زیرساخت های ما است. شرکت ملی ارتباطات زیرساخت توانسته به تهدیدات پاسخ داده و پایداری شبکه را حفظ کند که امری پرارزش است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: بررسی سناریوهای احتمالی حمله ها و تهدیدات و بکارگیری الگوی مناسب برای پاسخ دادن به آن در حوزه زیرساخت در دستور کار قرار دارد و طرح جامع آن در دست تدوین است.
سردار جلالی با اشاره به اینکه طی یک برنامه ۳ ساله وابستگی شرکت ارتباطات زیرساخت به برق باید از بین برود اظهار داشت: مبنای پایداری خدمت، تداوم کارکرد و فعالیتهای ضروری کشور در حوزه سایبری، شرکت ارتباطات زیرساخت است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به اهمیت و حساسیت شرکت ارتباطات زیرساخت در استان و کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: تنها شریان حیاتی کشور در حوزه پدافند غیرعامل، شرکت ارتباطات زیرساخت است.
سردار جلالی با اذعان به این که ۳۰ درصد از حملات سال قبل کشور بر اساس هوش مصنوعی شکل گرفته افزود: دانشگاه ها و پارک های دانش و فناوری، مبنای شکل گیری و تهیه و تدوین راهبردهای مطلوب برای دفاع و مقابله با تهدیدات فناوری هستند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه تهدیدات فناورانه امروزه در شمار جنگ های غیر نظامی به حساب می آید اظهار داشت: دشمنان راهبردهای مختلفی را در حوزه تهدیدات جنگ فناورانه طراحی نموده اند.
این کارشناس ارشد حوزه تهدید و جنگ نرم تصریح کرد: در بحث مقابله با تهدیدات فناوری و دانش پایه، باید راهبردهای مقابله مطلوب را برگزید.

به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بازدید رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و محصولات شرکتهای فناور انجام شد.1402/04/30
11:31:38
5.0 / 5
259
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403