قانونگذاران استرالیایی توصیه كردند

ممنوعیت پیام رسان چینی در دستگاههای دولتی

ممنوعیت پیام رسان چینی در دستگاههای دولتی

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، کمیته سنای استرالیا مقررات و محدودیت هایی برای شبکه های اجتماعی سفارش کرد که شامل ممنوعیت احتمالی سرویس پیام رسان چینی وی چت در دستگاههای دولتی است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، گزارش روز سه شنبه این کمیته که سرگرم تحقیقات در رابطه با استفاده قدرت های خارجی از شبکه اجتماعی برای مداخله در این کشور است، شامل ۱۷ سفارش همچون مقررات جدید شفافیت قابل اعمال از راه جریمه، گسترش ممنوعیت فعلی تیک تاک در دستگاههای دولتی به پیام رسان چینی وی چت است.

سناتور پاترسون، رئیس این کمیته سنای استرالیا در اطلاعیه ای اظهار داشت: شرکت هایی مانند تیک تاک و وی چت، به علت اینکه دفتر مرکزی شرکتهای مادر آنها (بایت دنس و تنسنت) در چین است و مشمول قوانین امنیت ملی چین هستند، ریسک های امنیت ملی منحصری ایجاد می کنند.

این کمیته همینطور سفارش کرد استرالیا به کشورهای درحال توسعه در منطقه ایندو پاسیفیک در مقابل فعالیتهای اطلاعاتی مخرب دولت های خودکامه کمک نماید.

بر اساس گزارش رویترز، هر چند خیلی از سفارش ها در ارتباط با پلت فرم های شبکه اجتماعی چینی بود اما ۱۱ قوانین شفافیت، همه پلت فرم های شبکه اجتماعی بزرگ را ملزم خواهد نمود حساب های رسانه های دولتی را با برچسب، مشخص کنند.

منبع:

1402/05/11
08:32:18
5.0 / 5
266
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403