تعداد تماس تصویری حجاج در یک پیامرسان داخلی

تعداد تماس تصویری حجاج در یک پیامرسان داخلی

تجهیزات جانبی: بر طبق تازه ترین اظهارات وزیر ارتباطات یک پیامرسان داخلی در روزهای حج از ششم خرداد تا دوم مرداد امسال 12 میلیون تماس تصویری از طرف حجاج با ایران و برعکس را ثبت کرده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، پس از آن که تعدادی از پیامرسان های خارجی طی سالهای قبل و در چند مرحله با محدودیت فعالیت رو به رو شدند؛ مهاجرت کاربران به سایر پیامرسان های نمونه مشابه داخلی و خارجی شروع شد، در این بین مسئولان و سازمان های مربوطه روش های گوناگونی را برای پشتیبانی از پلت فرم های داخلی مانند وام های پنج میلیارد تومانی، پهنای باند مناسب، ارائه فضای هم مکانی بصورت رایگان و کاهش تعرفه مصرف دیتا به یک سوم تعرفه اینترنت، درنظر گرفتند، اما در دولت سیزدهم توجه به پلت فرم های داخلی بیش از گذشته انجام شد.

نکته قابل توجه این است که امکان پرداخت بوسیله پیامرسان های بومی همچون مواردی بود که نسبت به پیامرسان های خارجی برای پلت فرم های بومی برتری ایجاد کرد اما برخورداری از قابلیت تماس تصویری برای سکوهای بومی هم می تواند دیگر خاصیت باشد که منجر به تشویق مردم جهت استفاده از این ابزارها می شود.

بنابراین برای اولین بار سال قبل خبری به نقل از وزیر ارتباطات در خصوص فراهم شدن امکان تماس صوتی و تصویری از سه پیامرسان ایرانی با اپراتورهای تلفن ثابت و همراه منتشر گردید. درحقیقت در پی گلایه تعدادی کاربران ساکن کشورهای دیگر که مایل به برقراری ارتباطات با اعضای خانواده بودند، تماس صوتی و تصویری باکیفیت در سه پلت فرم ایرانی ایجاد و اعلام گردید با گذشت چندین ماه افراد زیادی از اعضای کابینه گرفته تا تجار و دوستان و... برای برقراری ارتباط تصویری در سفرهای خارجی، از سرویس تماس تصویری پلت فرم های داخلی بهره برده که تجربه آنها نیز رضایت بخش بوده است.

طبق اعلام وزیر ارتباطات، حالا ارتباط صوتی و تصویری در پیامرسان های کشور برقرار است و روزانه چند میلیون تماس تصویری و صوتی به انجام می رسد. از طرف دیگر مدتی پیش قائم مقام مدیرعامل یک پیامرسان داخلی (بله) اعلام نمود که تعداد تماس صوتی و تصویری این پیامرسان در یک هفته با حدود ۴۰ درصد رشد به ۷۰۰ هزار تماس روزانه رسید. همین طور این پیامرسان از کاربران نظرسنجی می کند و نظرسنجی بعد از هر تماس به ما در افزایش کیفیت تماس کمک می نماید.

بیشتر بخوانید
آمار تماس صوتی و تصویری پیامرسان های داخلی چقدر است؟

بنابراین همزمان با ایام حج و به سبب این که برقراری تماس اینترنتی در عربستان محدودیت هایی دارد و حجاج ایرانی برای ارتباطات تصویری و صوتی با داخل ایران نیازمند استفاده از پیام رسانی بودند که قابلیت ارسال و دریافت کد ورود در این کشور را داشته باشد. در همین رابطه یک پیامرسان ایرانی در حوزه رفع این مساله کوشش کرد و حجاج می توانستند در عربستان با وارد شدن به این پیامرسان تماس چند رسانه ای باکیفیت با داخل ایران و همین طور حجاج دیگر در عربستان برقرار کنند.

در همین رابطه بتازگی آمار جدیدی از تعداد تماسهای تصویری یک پیامرسان داخلی (بله) توسط عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده است. او دراین زمینه گفته است پیامرسان بله در روزهای حج از شش خرداد تا دوم مرداد امسال ۱۲ میلیون تماس تصویری از طرف حجاج با ایران و بلعکس را ثبت کرده است.
1402/05/15
13:28:49
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403