حذف قابلیت بلاک از شبکه اجتماعی ایلان ماسک

حذف قابلیت بلاک از شبکه اجتماعی ایلان ماسک

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق)، خاصیت حفاظتی که به کاربران امکان می داد حساب های دیگر را مسدود (بلاک) کنند، حذف خواهدنمود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، قابلیت «بلاک» در «ایکس» به کاربران اجازه می دهد دسترسی حساب های خاصی را برای تماس، مشاهده پست های آنها یا دنبال کردنشان، محدود کنند.

ایلان ماسک، مالک شرکت شبکه اجتماعی «ایکس» در پستی اعلام نمود: «بلاک» بعنوان یک «ویژگی» حذف خواهد شد و تنها استثنا، برای پیام های مستقیم خواهد بود.

وی اظهار داشت: «ایکس» قابلیت «میوت» را حفظ خواهد نمود که مشاهده حساب های خاص را محدود می کند اما برخلاف مسدودسازی، حساب دیگر را نسبت به این اقدام آگاه نمی کند.

این میلیاردر خویش را مدافع مطلق آزادی بیان خوانده است اما برخی از منتقدان می گویند که رویکرد او، غیرمسئولانه است. محققان دریافته اند که از زمان خریداری شدن این پلت فرم توسط ایلان ماسک، نفرت پراکنی در آن افزوده شده است و برخی از دولت ها، این شرکت شبکه اجتماعی را متهم کرده اند که اقدامات کافی برای نظارت بر محتوا انجام نمی دهد.

بر اساس گزارش رویترز، حذف یا محدود کردن قابلیت «بلاک» در «ایکس»، برخلاف دستورالعمل فروشگاه اپ استور اپل و گوگل پلی آلفابت خواهد بود. اپل اعلام نموده است که اپلیکیشن های که مبتنی بر تولید محتوا توسط کاربر هستند، باید قابلیت مسدود کردن کاربران مزاحم را داشته باشند. فروشگاه گوگل پلی استور هم اعلام نموده که اپلیکیشن ها باید یک سیستم درون برنامه ای برای مسدود کردن محتوای تولید کاربران و کاربران، داشته باشند.

منبع:

1402/05/28
12:35:48
5.0 / 5
156
تگهای خبر: سیستم , شركت , فروش , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402