بررسی كیفیت اینترنت

نوری: تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از نابسامانی در فیلترینگ است

نوری: تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از نابسامانی در فیلترینگ است

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فیلترینگ و محدود سازی اینترنت، گردش آزاد اطلاعات در جامعه را تحت تأثیر قرار داده و هزینه هایی را برای کاربران و کسب و کارها تحمیل کرده است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، غلامرضا نوری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع در رابطه با بررسی کیفیت اینترنت و شاخصهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های بوجود آمده برای افراد و کسب وکارهای مجازی
بیان نمود: ما حالا در مورد اینترنت در کشور صحبت می نماییم اما باید خاطرنشان کرد که بخشی از مردم در روستاها نه تنها به اینترنت دسترسی نداشته بلکه به تلفن ثابت و سیار هم متصل نیستند. وزیر ارتباطات باید به این مورد توجه کند.
وی افزود: در گزارش کمیسیون صنایع روند رو به رشد در بعضی از حوزه های ظرفیت شبکه نشان داده می شود اما اینکه این روند ما را به اهداف خود می رساند مهم می باشد، روند رو به رشد ما در مقایسه با دنیا قابل قبول نیست.
نوری در ادامه اظهار نمود: در این گزارش به مبحث حقوق کاربران اشاره شده است که مسئله مهمی است. تنوع نهادهای اعمال کننده فیلترینگ حاکی از یک نابسامانی در این عرصه می باشد حتی بعضی از شوراها که هنوز از مجلس شورای اسلامی مجوز قانونی ندارند در این عرصه اعمال نظر می کنند.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: اختلال در دسترسی به اینترنت در بعضی سایت ها هم مشاهده می شود. بخش عمده ای از آنها شاید در ارتباط با تحریم ها باشد اما بخشی از آن هم در ارتباط با خودتحریمی است. فیلترینگ و کنترل پهنای باند از روش های اعمال محدودیت است که در هفته های اخیر به بعضی از کسب و کارها هم رسیده است.
نوری تصریح کرد: این مورد جریان گردش آزاد اطلاعات را در جامعه محدود می کند و اشتباه است. در این گزارش آورده شده که ۶۴ درصد از کاربران از فیلترشکن استفاده می نمایند اما برخی مراکز دیگر آمار ۹۶ درصدی هم عرضه کرده اند که هر دو آمار نگران کننده است. فیلترینگ هزینه و ناامنی را به کاربران تحمیل و مشکلاتی برای کشور بوجود می آورد. باید هزینه هایی که این محدود سازی برای کاربران و کسب و کارها بوجود آورده اعلام گردد و وزارت ارتباطات هم باید در این عرصه به مجلس شورای اسلامی پاسخ گو باشد.1402/05/31
10:27:42
5.0 / 5
272
تگهای خبر: اینترنت , سایت , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402