باقری:

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری آماده رفع فیلتر سایت هاست

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری آماده رفع فیلتر سایت هاست

به گزارش تجهیزات جانبی، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت موجود در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری، این آمادگی در کارگروه وجود دارد که تمام نیازمندی هایی را که مردم دارند و مسائل مجرمانه ای در آن وجود ندارد، برطرف نماییم.حجت الاسلام مهدی باقری در گفت و گو با ایسنا در واکنش به گزارش ارائه شده از طرف کمیسیون صنایع مجلس درباره ی بررسی کیفیت اینترنت و اعلام این که «۶۴ درصد از کاربران از فیلترشکن استفاده می کنند»، اظهار داشت: برخی پایگاه های اینترنتی در زمان هایی بنا به اقتضائات مسدود شدند و رفع فیلتر نشدند؛ برای رفع فیلتر این پایگاه ها یک نهادی باید تقاضا دهد تا این اتفاق بیفتد و در جلسه ای که گزارش مربوطه در صحن مجلس ارائه شد، نظر وزیر ارتباطات این بود که برای رفع فیلتر تعدادی از این پایگاه ها اقدام خواهند کرد.

وی با اعلان اینکه «وقتی نیازهای مردم مرتفع نشود، طبیعتاً برخی از آنها از فیلترشکن استفاده می کنند»، افزود: وزیر ارتباطات و دوستان شان باید پیگیری کنند تا موضوع در کارگروه بررسی شود؛ اساسا آنهایی که ضرورت ندارد، رفع فیلتر می شوند.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری اظهار داشت: همین طور برخی از مسدودیت هایی که تعدادی از سایت ها دارند، به سبب تحریم هاست و ما آنها را مسدود نکردیم. حتما باتوجه به ظرفیت موجود در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری، این آمادگی در کارگروه وجود دارد که تمام نیازمندی هایی را که مردم دارند و مسائل مجرمانه ای در آن وجود ندارد، برطرف نماییم.

در این زمینه بیشتر بخوانید:
گزارش کمیسیون صنایع درباره ی بررسی کیفیت اینترنت: ۶۴ درصد از کاربران از فیلترشکن استفاده می کنند
یک نماینده مجلس: فیلترینگ گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد

باقری در ادامه درباره ی طرح موضوع رفع فیلتر پلت فرم های یوتیوب و توئیتر عنوان کرد: یوتیوب و خیلی از سایت هایی که فیلتر هستند برای اقشاری نظیر دانشجویان، اساتید دانشگاه ها، بازرگانان و تمام کسانی که به لحاظ تخصصی به آن نیاز دارند، دردسترس است. کارگروه اجازه داده که وزارت علوم و تمامی مجموعه هایی که نیازمندی هایی دارند با قبول مسئولیت بدون محدودیت به این پلت فرم دسترسی داشته باشند؛ بدین سبب امروز هیچ بازرگان، فعال اقتصادی، دانشمند، پژوهش گر و استاد دانشگاهی را پیدا نمی کنید که نیاز به دسترسی به این سایت داشته، درخواست داده و این درخواست بوسیله نهادهای مرتبط نظیر وزارت علوم به کارگروه ارائه شده، مشکلی در دسترسی داشته باشند. یوتیوب یک پایگاه برای مسائل آموزشی است و به لحاظ قانونی این ظرفیت وجود دارد که کسی که باید به لحاظ تخصصی از آن استفاده نماید، به آن دسترسی داشته باشد.

وی اشاره کرد: حرف ما این است که همان اقتضایی که سبب شده برخی سایت ها را فیلتر نماییم، همچنان باقی است مگر این که کارشناسان اعلام کنند که مشکل برطرف شده است؛ لکن نسبت به افرادی که نیارمندی ضروری برای دسترسی دارند، این مشکلات مرتفع شده است.

این نماینده مجلس همین طور با اعلان اینکه «دسترسی به برخی سایت ها سبب ایجاد مشکلات اقتصادی برای کشور می شود»، اظهار داشت: وقتی می بینیم که تعدادی از سایت ها شرط بندی را ترویج می کنند و بستری برای این موضوعات است، افراد غیر تخصصی وارد آنها می شوند، ناخواسته در دام می افتند و کلی پرونده قضایی شکل می گیرد، چه معنایی دارد که آنها را رفع فیلتر نماییم.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کامپیوتری در آخر تصرح کرد: اگر در کارگروه استدلال صحیحی برای رفع فیلتر سایتی مطرح شود، بطور قطع محدودیت دسترسی به این سایت برطرف می شود.

منبع:

1402/06/05
13:19:12
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402