وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ورودی اینترنت کشور متنوع شده است

ورودی اینترنت کشور متنوع شده است

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات زیرساخت توسعه است و باید دستگاهها و مردم در تحقق آن یاری کنند.عیسی زارع پور، شامگاه امروز (۶ شهریورماه) در شورای اداری استان زنجان، با اعلان اینکه مسئولان باید کار جهادی انجام دهند، اظهار داشت: همه مسئولان در عرصه خود حس مسئولیت را بیش از پیش داشته باشند.

وی با اعلان اینکه حوزه فعالیت وزارت ارتباطات محدود نیست و خوشبختانه دستاوردهای خوبی داشته ایم، اشاره کرد: شبکه ملی اطلاعات یکی از مطالبی است که در اسناد بالادستی مکرر تکرار شده و یکی از محورهای مورد توجه وزارت ارتباطات است. این مسئله یک نیاز مهم و جدی بوده و زیرساختی برای توسعه کشور در دهه های آینده است.

این مسئول متذکر شد: فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات زیرساخت توسعه است و باید دستگاهها و مردم در تحقق آن یاری کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه اغلب کشورها در تلاش هستند تا اینترنت خودرا از انحصار آمریکا خارج کنند، اشاره کرد: شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پر سرعت، باکیفیت و امن در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران است تا بر روی آن خدمات متنوع و باکیفیت به مردم ارائه شود؛ این پروژه پیشرفته در خیلی از کشورها در حال اجراست.

وی با اشاره به اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات، اذعان کرد: در ضمن این ۲۴ ماه، بیش از ۴۸۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند؛ در استان زنجان نیز ۹۵ درصد روستاها متصل هستند. گفتنی ست که ۵۰ روستای استان زنجان از کیفیت مناسب اینترنت برخوردار نیستند که به زودی مشکلات آنها رفع خواهد شد.

زارع پور با اشاره به این که ۷ کلان پروژه در دست اقدام است، افزود: این پروژه ها پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی دارند. زیرساخت ارتباطی، شبکه پرسرعت و با کیفیت است؛ در زیرساخت کشور چهار لایه داریم و اگر بخواهیم یک شبکه پرسرعت داشته باشیم باید همه این چهار لایه تقویت شود.

این مسئول با تأکید بر این که ما مسیرهای ورودی اینترنت کشور را متنوع کرده ایم، عنوان کرد: یکی دیگر از پروژه های مهم فیبر نوری است. فیبر نوری در عین کاهش هزینه، سرعت اینترنت را نیز می افزاید. ۲۰ شهر تا به امروز فیبر نوری را پیاده کرده اند. این طرح به مرور در سطح کشور کلید می خورد و ۱۲۰۰ شهر نیز تعیین تکلیف شده اند. باید یک نهضت فیبرکشی اتفاق بیافتد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: ۷۰ درصد اینترنت کشور ترافیک سیار و تنها ۳۰ درصد آن ثابت است؛ این در حالیست که اغلب کشورها به سمت اینترنت ثابت و فیبر نوری رفته اند. عرضه خدمات جدید نیازمند راه اندازی قطب های مرکز داده است.

وی با اعلان اینکه کشورهای مختلف راهبردهای مختلف دارند، متذکر شد: در آینده همه زندگی بشر دیجیتالی خواهد شد و باید در این جهت برنامه ریزی شود. سرعت تحولات بالا است و هر روز خدمات جدیدی به وجود می آیند؛ در آینده حکمرانی توسط پلت فرم ها خواهد بود و هر کشوری که در این زمینه ضعیف باشد گرفتار زوال خواهد شد.

زارع پور با تأکید بر این که کیفیت پلت فرم های داخلی باید بیش از پیش ارتقا پیدا کند تا مردم با رغبت بیشتری از آنها استفاده کنند، اشاره کرد: یک شبکه جدید با عنوان ویراستی راه اندازی شده که مشابه توییتر است و ۳۰۰ هزار کاربر در آن فعال می باشند. ۸۰ درصد اعضای دولت در این پلت فرم فعالیت دارند و این پیامرسان می تواند بستری برای اطلاع رسانی و انتقال انتقادات و پیشنهادات میان مردم و مسئولان باشد.

منبع:

1402/06/07
08:14:03
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403