مركز توسعه تجارت الكترونیكی اعلام كرد

آخرین آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران

آخرین آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: طبق آماری که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام شده، ضریب نفوذ تلفن همراه تا انتهای سال گذشته حدود 175 درصد اعلام شده است که نسبت به سال 1400، پنج درصد رشد داشته است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در تازه ترین گزارش خود جزئیاتی از عملکرد خود در سال قبل را اعلام نموده است. این مرکز در آغاز گزارش خود به زیرساخت تجارت الکترونیکی اشاره نموده است.

طبق این گزارش مفهوم شاخص ضریب نفوذ تلفن همراه، محاسبه نسبت تعداد مشترکین خطوط تلفن همراه به جمعیت کل کشور است، بدین سبب بر طبق آمار انتشار یافته توسط وزارت ارتباطات، تعداد کل مشترکین تلفن همراه تا انتهای سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۴۸ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۰۸ بوده و ضریب نفوذ تلفن همراه حدود ۱۷۵ درصد اعلام شده است.

با توجه به این آمار، ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران در سال قبل با رشد پنج درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ همراه بوده است. در بخش دیگری از این گزارش به ضریب نفوذ اینترنت پهن باند هم اشاره شده است؛ مطابق با آمار ارائه شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا انتهای سال گذشته ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ۱۳۷ درصد اعلام شده است که این رقم نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود هشت درصد رشد داشته است.

همچنین مطابق با این آمار در سال ۱۴۰۱ حدود ۹ درصد از ارتباطات پهن باند سیار به شبکه ۳G و حدود ۹۱ درصد مربوط به شبکه ۴G بوده است. از طرف دیگر در سال قبل تعداد کل مشترکین اینترنت پهن باند حدود ۱۱۶میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۴۷ بود که این میزان نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۰، ۹ درصد رشد داشته است.

از ابتدای راه اندازی زیرساخت کلید عمومی در کشور در مجموع چهار میلیون و ۲۸۷ هزار و ۱۲۵ گواهی امضای الکترونیکی برای کاربران نهایی صادر شده است؛ باتوجه به کوشش های انجام شده در امتداد توسعه کاربری گواهی امضای الکترونیکی در کشور و افزایش تعداد سامانه های مجهز به زیرساخت کلید عمومی، تعداد گواهی های صادر شده برای کاربران نهایی در سال ۱۴۰۱ حدود یک میلیون و ۸۹۰ هزار و ۸۴۳ فقره بوده که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۴۴ درصدی داشته است.

منبع:

1402/06/08
06:39:56
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402