توسعه فیبر نوری ایرانسل در فارس با حضور وزیر ارتباطات

توسعه فیبر نوری ایرانسل در فارس با حضور وزیر ارتباطات

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: تفاهم نامه توسعه دسترسی منازل و کسب وکارها به فیبر نوری در شیراز با همکاری شهرداری شیراز و قرارداد صدور مجوز حفاری پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها در شهر صدرا به امضا رسید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از روابط عمومی ایرانسل، روز گذشته شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲، دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و هیئت همراه، از عملیات اجرائی توسعه پروژه دسترسی منازل و کسب وکارها به فیبر نوری (FTTx) و ارائه این خدمت در سطح شهر صدرا، با همراهی دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، مجتبی پارسایی شهردار شهر صدرا و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل بازدید نمودند. در این پروژه تاکنون، ۶۵ کیلومتر حفاری و فیبر کشی به میزان نزدیک به ۴۰ درصد کل پروژه انجام گرفته است. مجموع حفاری و فیبرکشی پروژه منازل و کسب وکارهای شهر صدرا بیش از ۱۶۵ کیلومتر است و ۳۰ هزار نفر از ساکنان این شهر را تحت پوشش سرویس هایی با سرعت بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه قرار خواهد داد. بر طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان آذر ماه کل شهر صدرا تحت پوشش فیبر نوری منازل و کسب وکارها قرار می گیرد.
همین طور در ادامه و در محل استانداری فارس، تفاهم نامه توسعه دسترسی منازل و کسب وکارها به فیبر نوری (FTTx)، با همکاری شهرداری شیراز و قرارداد صدور مجوز حفاری پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها (FTTx)، با همکاری شهرداری شهر صدرا، با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، دکتر محمدحسن اسدی شهردار شیراز، مهندس ایرج روحی مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری، مهندس ندا رحیمی مدیرکل منطقه جنوب سازمان رگولاتوری، دکتر حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مجتبی پارسایی شهردار و اعضای شورای شهر صدرا، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز مدیران شرکت های آسیاتک و شاتل، به امضا رسید. بر طبق تفاهم نامه امضا شده، ایرانسل به عنوان اپراتور منتخب رگولاتوری و نماینده شرکت های شاتل و آسیاتک و شهرداری شیراز، در موضوع صدور مجوز حفاری به متراژ مورد نیاز در معابر شهری توسط شهرداری و بهره برداری از داکت موجود شهرداری (به متراژ حدود ۲۴۰ کیلومتر) و اجرای شبکه فیبرنوری دسترسی در مناطق شهرداری توسط ایرانسل، توافق کردند.
همین طور بر طبق قرارداد امضا شده، ایرانسل به عنوان اپراتور منتخب از طرف رگولاتوری، متعهد شد تا با صدور مجوز حفاری توسط شهرداری صدرا، عملیات حفاری، کابل کشی و ساخت حوضچه را انجام دهد. وزیر ارتباطات در این مراسم اظهار داشت: سه اپراتور انتخاب شده برای توسعه فیبرنوری شیراز، اپراتورهای برتر فعال در این زمینه هستند؛ خصوصاً ایرانسل که کارهای شایان توجهی در عرصه ارتباطات همراه نیز دارد. امیدوار هستم با مدیریت استاندار فارس و ایجاد همدلی میان مدیران استانی تا سال آینده و در هفته دولت، جشن تکمیل پوشش شهر شیراز به فیبر نوری منازل و کسب وکارها اجرا شود. در ادامه این مراسم شهردار شیراز اظهار داشت: ایرانسل فاز قبلی توسعه فیبرنوری در شهر شیراز را به خوبی اجرا کرده و همکاری رضایت بخشی را داشتیم که منجر به همکاری در این فاز جدید شد. رییس سازمان رگولاتوری هم با اشاره به سه اپراتور برگزیده برای توسعه خدمات فیبرنوری در استان فارس اظهار داشت: ایرانسل را از طرف رگولاتوری انتخاب کردیم تا به نمایندگی از شاتل و آسیاتک، این تفاهم نامه را امضا کند. در این مراسم مدیرعامل ایرانسل نیز اظهار داشت: تمرکز و توجه ویژه ما در توسعه خدمات ثابت و سیار به استان فارس و شهر شیراز است. شیراز همچون شهرهای دارای بیشترین سایت تلفن همراه در میان شهرهای تحت پوشش ایرانسل است. امسال و تا حالا بیش از هزار میلیارد تومان در توسعه خدمات ارتباطی ثابت و سیار در استان فارس سرمایه گزاری نموده ایم و در گسترش زیرساخت خدمات همراه و ثابت، در مجموع و با کمک دو شرکت دیگر، حدود دو هزار میلیارد تومان تا پایان این پروژه سرمایه گذاری خواهیم کرد. در شهر صدرا نیز حدود سیصد میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد که این سرمایه گذاری ها جز با همکاری و مساعدت شهرداری ها، استاندار و وزارت ارتباطات، به ثمر نخواهد نشست. از حمایت این عزیزان در اجرای این پروژه ملی که گام مهمی در گسترش زیرساخت ارتباطی کشور است، تشکر می کنم. قبل از این، سرویس جدید اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری ایرانسل، در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، طی مراسمی توسط رییس جمهوری راه اندازی شد. در این مراسم، سرویس اینترنت فیبر نوری که به عنوان سرویس «فیبر به منازل و کسب وکارها (FTTx)» شناخته می شود، در قالب «طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها» به بهره برداری رسید و بابل در استان مازندران، به عنوان اولین شهر، این سرویس ایرانسل را دریافت کرد. همین طور ایرانسل در مرداد ۱۴۰۲، موافقت نامه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد. با دریافت این پروانه، ایرانسل که تا قبل از این، خدمات مختلف ارتباطی و دیجیتال، همچون شبکه تلفن همراه نسل ۲ (2G)، نسل ۳ (4G)، نسل ۴ و ۴.۵ (4G/LTE-A) و نسل ۵ (5G) و خدمات اینترنت پرسرعت ثابت بی سیم (WiMAX و TD-LTE) را به مشترکان خود ارایه داده بود، رسماً به جمع ارائه دهندگان خدمات ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و سایر خدمات ارتباطی موضوع مصوبه فوق، پیوست.

1402/07/23
15:36:01
5.0 / 5
452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403