رئیس ستاد گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری خبر داد

قدردانی از برگزیدگان جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران بعد از داوری

قدردانی از برگزیدگان جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران بعد از داوری

به گزارش تجهیزات جانبی، رییس ستاد گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری در مورد جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران کشور، اظهار داشت: روز سه شنبه، 21 آذرماه این مراسم برگزار می شود و برای این جشنواره 341 پژوهشگر و دانشمند در عرصه های مختلف معرفی شده اند که بعد از داوری، برگزیدگان نهایی معرفی و تقدیر خواهند شد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در نشست خبری هفته ملی پژوهش و فناوری که در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید، با بیان این که
هفته پژوهش و فناوری استانی از یازدهم تا هفدهم آذرماه درحال برگزاری است، اظهار داشت: شعار هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۲، «پژوهش و فناوری پیشران رشد تولید و مهار تورم» است.

وی با اشاره به اینکه همانند سالهای قبل، از چند ماه قبل بخشنامه هفته پژوهش و فناوری از جانب استانداری ها ابلاغ گردیده است، اشاره کرد: در هفته پژوهش و فناوری استانی برنامه هایی همچون برگزاری مراسم تجلیل از بانوان پژوهش و فناوری استان، تجلیل از مدیران برگزیده استان، تجلیل از دانشجویان نخبه و برگزیده استان، تجلیل از صنعتگران و صنایع برگزیده استان، تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و تجلیل از دانشجویان نخبه و برگزیده استان، برای نخستین بار برگزار می شود.

معاون پژوهشی وزیر علوم اظهار داشت: همانند سالهای قبل سه استاندار که بیشترین پشتیبانی از پژوهش را داشتند و سه دانشگاه برگزیده، مورد تقدیر خواهند گرفت.

وی با اعلان اینکه هفته ملی پژوهش و فناوری از ۱۹ تا ۲۵ آذرماه برگزار می شود، اظهار داشت: روز ملی پژوهش ۲۵ آذرماه است و در این هفته، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا)، زنگ پژوهش، نشست مدیران ارتباط جامعه و صنعت، جشنواره قدردانی از پژوهشگران و فناوران و نشست انجمن های علمی برگزار می شود.

صالحی اعلام نمود: بیست و چهارمین دوره نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به مدت سه روز در تاریخ های ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آذرماه در مصلای تهران برگزار می گردد.

وی افزود: همانند سالهای گذشته پارک علم و فناوری گیلان برگزارکننده نمایشگاه فن بازار است و در آن محصولات پارک های علم و فناوری برمبنای سطوح آمادگی فناوری مورد داوری قرار می گیرند و ۲هزار و ۵۸ فناوری داوری می شوند.

صالحی اظهار داشت: وزارتخانه های صمت، کشاورزی، وزارت بهداشت، فرهنگ، آموزش وپرورش بیشترین همکاری را در عرصه پژوهش داشته اند.

وی در مورد نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، اظهار داشت: این نمایشگاه در حدود ۱۰ هزار متر در مصلای امام خمینی راه اندازی.

به گفته صالحی، برای جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران کشور، برمبنای بخشنامه ای که وجود دارد، برگزیدگان نهایی از بین ۳۴۱ پژوهشگر و دانشمند در عرصه های مختلف شناسایی می شوند و طی هفته آتی روز سه شنبه معرفی و تقدیر می شوند.

وی در مورد ۳۴۱ نفر از پژوهشگران برگزیده تا پیش از مرحله داوری نهایی، توضیح داد: از گروه آموزشی فنی و مهندسی ۱۱۸ نفر، علوم انسانی ۷۸ نفر، علوم پایه ۷۱ نفر، کشاورزی و منابع طبیعی ۴۱ نفر، هنر ۱۸ نفر، علوم پزشکی ۹ نفر و دامپزشکی ۶ نفر معرفی شده اند.

بگفته معاون پژوهشی وزیر علوم؛ ۲۶۱ نفر از این پژوهشگران برگزیده در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خدمت می کنند، ۵۵ نفر از آنها در مراکز پژوهشی و ۲۵ نفر در دستگاه های اجرائی خدمت می کنند.

وی افزود: در نمایشگاه «تستا» که یک نمایشگاه تقاضامحور است، سازمان ها و نهادهای مختلف نیازهای خودرا در این زمینه مطرح می کنند. نهادهای مالی و حامیان پژوهش و فناوری در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رئیس ستاد گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری در مورد زنگ پژوهش، توضیح داد: برنامه زنگ پژوهش برای معرفی دانش آموزان برتر حوزه فناوری است که توسط آموزش وپرورش انجام می شود. همین طور روز درهای باز دانشگاه را خواهیم داشت که دانش آموزان و مدارس از دانشگاه ها بازدید خواهند کرد.

صالحی در مورد نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت، اظهار داشت: این جلسه در مرکز پژوهش های مجلس برگزار می گردد که اهمیت ارتباط با نهادهای قانون گذار را نشان میدهد.

وی اظهار داشت: جشنواره تقدیر در دانشگاه شهید بهشتی و جشنواره اندیشمندان آن و دانشمندان جوان در دانشگاه تهران می شود.

منبع:

1402/09/14
09:12:23
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402