رونمایی از نخستین هواپیمای هیدروژنی عمودپرواز جهان

رونمایی از نخستین هواپیمای هیدروژنی عمودپرواز جهان

به گزارش تجهیزات جانبی، نخستین هواپیمای هیدروژنی عمودپرواز جهان معروف به سیریوس جت(Sirius Jet) حمل و نقل هوایی را با سفرهای بدون آلایندگی، طراحی پیشرفته و همکاریهای استراتژیک برای آینده ای پایدار بازتعریف می کند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سیریوس اوییشن(Sirius Aviation)، یک استارت آپ هوانوردی پیشگام سوئیسی، نخستین هواپیمای برخاست و فرود عمودی(VTOL) با موتور هیدروژنی جهان را به نام سیریوس جت(Sirius Jet) راه اندازی کرده است.
این برنامه یک گام بزرگ در حمل و نقل هوایی پایدار می باشد. سیریوس جت نشان دهنده تعهد تزلزل ناپذیر شرکت سیریوس اویشن به نوآوری، پایداری و ایمنی است و یک استاندارد صنعتی جدید را بوجود می آورد.
به نقل از آی ای، سیریوس جت یک هواپیمای پیشگامانه عمودپرواز با کارایی بالاست که با یک سیستم نیروی محرکه هیدروژن-الکتریکی عمل می کند و آیرودینامیک جت را با تطبیق پذیری هواپیماها و بالگردها ادغام می کند.
این ترکیب، فواصل پروازی طولانی، سرعت های چشم گیر و ارتفاعات بالا را به شکل پرواز تقریبا بی صدا امکان پذیر می کند.
سیریوس اوییشن با افتخار سیریوس جت را بعنوان نمادی از فناوری پیشرفته، طراحی متمایز و مهندسی دقیق معرفی می کند که متعهد است تعالی در حمل و نقل هوایی را بازتعریف کند.
عرضه دو مدل در سال ۲۰۲۵
سیریوس اوییشن می خواهد در سال ۲۰۲۵ دو نسخه از سیریوس جت را شامل نسخه بیزنس که برای نیازهای جت شخصی طراحی شده و نسخه میلنیوم(Millennium) که برای هوانوردی تجاری طراحی شده است، روانه بازار کند.
پیشبینی می شود این حرکت استراتژیک، صنعت حمل و نقل جهانی را متحول کند و بر تعهد سیریوس اوییشن به راهکارهای هوانوردی پایدار تاکید می کند.
نسخه بیزنس یک جت تجاری عمودپرواز بدون آلایندگی با برد پروازی چشم گیر ۱۸۵۱ کیلومتری، سرعت کروز ۵۲۰ کیلومتر در ساعت، قابلیت ارتفاع گیری تا ارتفاع ۳۰ هزار فوت، سر و صدای فوق العاده آرام ۶۰ دسی بل و گنجایش حداکثر ۳ مسافر است.
نسخه میلنیوم هم یک هواپیمای تجاری عمودپرواز با انتشار آلاینده صفر با برد پروازی ۱۰۴۶ کیلومتر، سرعت کروز ۵۲۰ کیلومتر در ساعت، قابلیت ارتفاع گیری تا ارتفاع ۳۰ هزار فوت و صدای ۶۰ دسی بل و گنجایش ۵ مسافر است.
همکاری های استراتژیک برای هوانوردی پایدار
شرکت سیریوس اوییشن شراکت های کلیدی خویش را با رهبران جهانی همچون گروه بی ام و ادامه می دهد. هدف این همکاری ها تعیین یک معیار پیشگام برای حمل و نقل هوایی پایدار، کارآمد و با کارایی بالا است.
این شرکت روز ۱۷ ژانویه ۲۰۲۴ میزبان رویداد مهمی در فرودگاه پایرن(Payerne) در سوئیس خواهد بود و سیستم پیشران هیدروژنی-الکتریکی که نخستین نمایش عمومی را در آن روز رقم می زند، رونمایی خواهد شد. این رویداد همینطور شامل یک کنفرانس مطبوعاتی و سخنرانی رهبران جهانی در این عرصه خواهد بود.
در حالیکه سیریوس جت یک جهش چشم گیر در فناوری هوانوردی را نوید می دهد، چالش هایی در پیش دارد؛ سیستم فن کوچک و استفاده از هیدروژن مایع موانع منحصر به فردی را برای آن ایجاد می کنند. کارایی سیستم پیشران و بلوغ فناوری هیدروژن مایع در هوانوردی همچنان از ملاحظات کلیدی است.
این برنامه بلندپروازانه با جدول زمانی و اهداف اعلام شده خود، نیازمند سرمایه گذاری های قابل توجهی است. با این وجود، اگر سرمایه گذاران مناسب برای پشتیبانی از این برنامه ظاهر شوند، سیریوس جت می تواند جایگاهی متعالی در چشم انداز درحال تکامل هوانوردی پایدار برای خود دست و پا کند.
در نتیجه، معرفی سیریوس جت نشان دهنده گامی جسورانه به سمت آینده ای پاک تر و پایدارتر در حمل و نقل هوایی است. موفقیت این تلاش نه تنها به پیشرفت های فناورانه بلکه به آمادگی صنعت هوانوردی برای پذیرش راهکارهای نوآورانه با چشم انداز بلندمدت هم بستگی دارد.
منبع:

1402/10/23
12:34:23
5.0 / 5
430
تگهای خبر: استاندارد , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403