هدف گذاری بنیاد ملی نخبگان برای امیدآفرینی در ۴ حوزه فناورانه

هدف گذاری بنیاد ملی نخبگان برای امیدآفرینی در ۴ حوزه فناورانه

به گزارش تجهیزات جانبی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: ایجاد قله های علمی، فناوری و امیدآفرین برای نخبگان با تمرکز بر حوزه های خاص فناورانه از برنامه های ما است که دراین زمینه حوزه های فناورانه هسته ای، میکروالکترونیک،  نانو الکترونیک و حوزه تراشه را هدف گذاری کرده ایم.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دکتر سید سلمان سید افقهی در مراسم افتتاحیه دومین رویداد ملی فناورانه میکروالکترونیک که امروز در سالن همایش ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید، با اشاره به آخرین وضعیت لایحه جامع پشتیبانی از نخبگان، اضافه کرد: این لایحه پس از آماده شدن در کمیسیون های دولت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تائید به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری از این که این لایحه در اوایل کار مجلس جدید به قانون تبدیل گردد، اشاره کرد: این لایحه شامل ۲ بخش «حمایت های مستقیم از نخبگان» شامل مالی و بخش دوم آن «ایجاد فرصت های اثربخشی برای نخبگان» است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، تبدیل شدن این لایحه به قانون را سبب امیدآفرینی برای نخبگان دانست و افزود: یکی از برنامه های بنیاد ملی نخبگان، ایجاد قله های علمی، فناوری و امیدآفرین برای نخبگان با تمرکز بر حوزه های خاص فناورانه است.
سیدافقهی یکی از این حوزه های خاص را حوزه هسته ای دانست و اظهار داشت: به زودی برنامه ملی دراین زمینه شروع خواهد شد و فراخوان آن در دانشگاه ها اعلام می شود.
وی ادامه داد: از موضوعات اولویت دار ما میکروالکترونیک، نانو الکترونیک و حوزه تراشه ها و ریزپردازنده ها است که به آن هم به طور جدی پرداخته می شود.
سیدافقهی با اشاره به جایگاه برتر ایران در عرصه های نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی در دنیا، اظهار داشت: در عرصه میکروالکنرونیک نیز می توانیم به این جایگاه نائل شویم، ولی باید زیرساخت ها فراهم گردد و سرمایه گذاری مناسب در آن صورت گیرد و همین طور باید روی مواد اولیه سرمایه گذاری صورت گیرد، به عبارتی زنجیره تامینی نیاز دارد که باید فراهم گردد.1402/12/10
09:43:56
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403