لابراتوار ماهواره ای جنوبگان

لابراتوار ماهواره ای جنوبگان

به گزارش تجهیزات جانبی، معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از طریق اندازی لابراتوار ماهواره ای جنوبگان اطلاع داد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا دکتر مهدی نیا در نشست تخصصی تشریح فعالیتهای انجام شده و پیش رو در جنوبگان، هدف از برگزاری این نشست ها را تبیین دستاوردها و اقدامات دانست و اضافه کرد: انتشار نخستین مقاله در یکی از ژورنال های بین المللی با ضریب تأثیر بالا یکی از دستاوردهای محققان کشور در حوزه جنوبگان است.
وی ایجاد کمیته ملی تحقیقات راهبردی جنوبگان را از دیگر اقدامات پژوهشگاه در این عرصه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: یرای ایجاد این کمیته طی مکاتباتی از نهادهایی چون وزارت امور خارجه، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت دفاع، سازمان محیط زیست، راه و شهرسازی، هواشناسی و مرکز پژوهش های مجلس درخواست کردیم تا نمایندگانی برای حضور در این کمیته به ما معرفی کنند.
مهدی نیا افزود: بعضی از این نهادها، نمایندگانی به این کمیته معرفی کردند و منتظر پاسخ سایر نهادها در این حوزه هستیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها با حضور محققان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: خروجی این جلسات و دستاوردهای آن به شورایعالی اقیانوس شناسی ارسال می شود تا در تهیه نقشه راه تحقیقات جنوبگان مورد استفاده قرار گیرد.
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با تکیه بر این که شروع اجرای طرح تحقیقات جنوبگان از وزارت امور خارجه است، تصریح کرد: وزیر علوم می تواند لایحه ای در این حوزه برای تصویب به مجلس عرضه نماید و متعاقب آن وزارت خانه امور خارجه ضروری است پیگیری های لازم برای عضویت ایران در معاهده جنوبگان را صورت دهد.
وی از طریق اندازی لابراتوار ماهواره ای جنوبگان اطلاع داد و اظهار نمود: همینطور از دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران درخواست کردیم که در کنار ایجاد میز آمریکا و سایر کشورها، میز جنوبگان را هم ایجاد نماید.
مهدی نیا افزود: همینطور از بنیاد ملی علم ایران درخواست کردیم که در کنار میز امریکا و سایر کشورها، میز جنوبگان را هم ایجاد نماید.1402/12/16
11:12:53
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403