در ادامه محدودیت های تیك تاك؛

سناتورهای آمریکایی خواهان افشای اطلاعات محرمانه در رابطه با تیک تاک

سناتورهای آمریکایی خواهان افشای اطلاعات محرمانه در رابطه با تیک تاک

به گزارش تجهیزات جانبی، قانونگذاران آمریکایی از مقامات جاسوسی این کشور خواسته اند تا اطلاعاتی که در رابطه با تیک تاک به اشتراک گذاشته اند را از حالت محرمانه خارج کنند و در اختیار مردم قرار دهند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از انگجت، مجلس سنای آمریکا مشغول بررسی لایحه ای برای اجبار تیک تاک به فروش یا ممنوعیت این اپلیکیشن است.
در این میان مقامات ارشد اطلاعاتی این کشور در جلسه استماع کنگره در رابطه با تهدیدهای امنیت ملی این اپ گزارش دادند. حالا ۲ سناتور برجسته از دفتر مدیر اطلاعات ملی خواسته اند تا اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اند را از حالت محرمانه خارج و در اختیار عموم مردم قرار دهند.
مارشا بلک برن و ریچارد بلومنتال سناتورهای آمریکایی در اینباره نوشته اند: اطلاعاتی که دریافت کردیم و مباحثی که جامعه جاسوسی در جلسات کنگره مطرح کرده ما را بشدت نگران کرده است. این امر برای مردم آمریکا و بخصوص کاربران تیک تاک اهمیت دارد تا چالش های امنیت ملی را درک کنند.
ماهیت دقیق نگرانی سازمان های جاسوسی در رابطه با این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو کوتاه همچنان در ابهام است. مقامات جاسوسی آمریکا پیش از رای گیری در رابطه با لایحه فروش تیک تاک هم در جلسه استماع قانونگذاران مجلس آمریکا شرکت نمودند. اما هرچند به نظر می آید اطلاعاتی که این مقامات بیان کرده اند در پشتیبانی از لایحه مذکور بوده، بعضی از نمایندگان متقاعد نشده بودند و حتی یک نماینده هم اظهار داشته بود: هیچ یک از نگرانی هایی که شنیدیم فقط مختص تیک تاک نبود.
به بیانی دیگر این نگرانی ها در رابطه با شبکه های اجتماعی دیگر هم وجود دارد.
برخی از نمایندگان هم اطلاعات را شوکه کننده خواندند. نشریه Axios در گزارشی نوشته است یکی از قانونگذاران فاش کرده بود که به آنان گفته شده تیک تاک می تواند از راه میکروفون های موجود در دستگاههای کاربران از آنها جاسوسی کند، آن چه تایپ می کنند را ردیابی و فعالیتهای کاربر در اپ های دیگر را شناسایی کند.
هرچند این گفته ها اخطار آمیز به نظر می آید اما در واقع توصیفی از مجوز هایی است که از ۱۰ سال قبل تاکنون، شبکه اجتماعی دیگر هم از کاربران می خواهند.
تیک تاک از مدت ها ارسال اطلاعات کاربران به مقامات دولت چین را انکار کرده و از طرفی هیچ شواهد عمومی این شیوه عملکرد تیک تاک وجود ندارد.


منبع:

1403/01/07
10:39:40
5.0 / 5
179
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403