افزایش مساحت پهنه آبی دریاچه ارومیه در اسفند 1402 بر مبنای پردازش تصاویر ماهواره ای

افزایش مساحت پهنه آبی دریاچه ارومیه در اسفند 1402 بر مبنای پردازش تصاویر ماهواره ای

به گزارش تجهیزات جانبی، سازمان نقشه­ برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره ­ای لندست ۸، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال­ های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده­ است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان نقشه­ برداری کشور اعلام نمود که این سازمان با همکاری اداره پردازش تصاویر و سنجش از دور و هم­چنین اداره نقشه ­نگاری موضوعی و مبنایی، مبادرت به پایش مساحت پهنه آبی دریاچه ارومیه در اسفندماه سال ­های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ کرده ­است.
در پی بارش­ های اخیر صورت ­گرفته در اقصی نقاط کشور و اهمیت مدیریت تالاب­ ها و احیای دریاچه­ های کشور، سازمان نقشه­ برداری کشور با بهره گیری از پردازش تصاویر ماهواره ­ای لندست ۸، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال­ های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده­ است.
پردازش­ های صورت ­گرفته حاکی از برآورد مساحت دریاچه ارومیه در ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ و ۳ اسفندماه ۱۴۰۲ به ­ترتیب برابر با ۱۸۱۹ و ۲۰۶۱ کیلومترمربع می ­باشد.
در شکل زیر با مقایسه نتایج به ­دست­ آمده در بازه سال­ های ۱۴۰۲-۱۴۰۱، می­ توان به­ وضوح این افزایش مساحت صورت ­گرفته در قسمت جنوبی دریاچه را در اسفندماه ۱۴۰۲ مشاهده ­کرد.


منبع:

1403/01/13
15:12:40
5.0 / 5
137
تگهای خبر: ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403