یك كارشناس بازار سرمایه؛

صعود همیشگی بورس منطقی نیست

صعود همیشگی بورس منطقی نیست

تجهیزات جانبی: یك كارشناس بازار سرمایه درباب روند نزولی چند روز اخیر بازار سهام اظهار داشت: نوسان ماهیت وجودی بورس در همه دنیاست و صعود همیشگی منطقی نخواهدبود؛ بدین سبب با علم به این مهم باید فرصت اصلاح به بازار داده شود.


به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ محمدرضا خانی در واکنش به شایعاتی در خصوص منفی شدن بازار به سبب ابلاغیه اخیر سازمان در خصوص رعایت سقف سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت در سهام به ۵ درصد و فروش یکباره صندوق ها اظهار داشت: باتوجه به رویه بازار در سال ۹۹ که شاهد حجم روزانه ۱۴ تا حتی ۳۰هزار میلیارد معامله در روز بودیم، نمی توان دلیل روند نزولی بازار را در این ابلاغیه دانست. در طول این مدت تعداد زیادی سهامدار خرد با کدهای حقیقی وارد بازار سرمایه شدند که همزمان با روند رو به رشد بازار بود و بدلیل عدم شناخت و آگاهی گاهی رفتارهای هیجانی در شرایط صعود و ریزش شاخص هستیم.
وی با تاکید بر اینکه مدیران صندوق های بازار حرفه ای بوده و چنین رفتار غیر حرفه ای را ازخود بروز نمی دهند، اظهار داشت: خیلی از صندوق ها از حداکثر ظرفیت نصاب سرمایه گذاری در سهام استفاده نکرده و حتی برخی اصلاح پرتفوی خودرا انجام داده اند، بدین سبب نمی توان روند این روزهای بازار را به موضوع ابلاغیه مربوط دانست.
خانی افزود: با توجه به این که بازار در مقاطعی اصلاحات دارد این امر همزمان با مقاومت شاخص روی ۲ میلیون واحد بوده است که مصادف با بی برنامگی در عرضه صندوق دارا دوم و سود بود، از طرفی افزایش نرخ در بازار بدهی از شروع سال از ۱۵ درصد به ۲۱ خود عاملی بر این شد که در مجموع سبب روند منفی بازار شد.
این کارشناس بازار سرمایه با تصریح اینکه طبق قاعده بازار صعود و نزول امری طبیعی است، اظهار داشت: باتوجه به اصلاح ۲۰ تا ۳۰ درصدی در بعضی نمادها وحمایت مناسب انجام شده روی سهام بنیادی باید منتظر قیمت های جذاب شده و روند صعودی بازار بود.منبع:

1399/05/27
22:10:06
5.0 / 5
1254
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403