انصراف انگلیس از دریافت مالیات فیسبوك

انصراف انگلیس از دریافت مالیات فیسبوك

به گزارش تجهیزات جانبی انگلیس از طرح دریافت مالیات از شركتهای فناوری آمریكایی نظیر گوگل و فیسبوك به علت نگرانی از صدمه دیدن توافق تجاری با آمریكا صرفنظر كرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، روزنامه "میل آن ساندی" در گزارشی نوشت: ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس می خواهد مالیات بر شرکتهای فناوری نظیر فیسبوک و گوگل را حذف کند چونکه طرح مذکور عایدی چندانی به همراه ندارد و امکان دارد به کوشش برای توافق تجاری با آمریکا صدمه بزند.

انگلیس بعد از پیشرفت آهسته مذاکرات جهانی در مورد نحوه دریافت مالیات از غولهای فناوری که خیلی از آنها آمریکایی هستند، در آوریل مالیات خدمات دیجیتالی را معرفی نمود.

انتظار می رود این مالیات حدود ۵۰۰ میلیون پوند معادل ۶۵۴ میلیون دلار در هر سال برای فاینانس عمومی انگلیس درآمد به همراه داشته باشد. اما این رقم تنها بخشی از ۲۰۰ میلیارد پوند بدهی است که انگلیس از زمان آغاز شیوع پاندمی کووید ۱۹ به بار آورده است.

مالیات مذکور امکان دارد مانع توافق تجاری دوجانبه پسا بریگزیت میان انگلیس و آمریکا شود. فرانسه و کشورهای دیگر هم مالیاتهای مشابهی را وضع کرده اند یا در نظر دارند وضع کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه "میل آن ساندی" به نقل از نماینده وزارت دارایی انگلیس نوشت: ما روشن کرده ایم که این یک مالیات موقت است و بمحض این که راهکار جهانی مناسبی وجود داشته باشد، حذف خواهد شد و ما سرگرم همکاری با شرکای بین المللی خود برای رسیدن به چنین هدفی هستیم.
1399/06/03
13:39:12
5.0 / 5
1206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403