طرح برق امید در آینده نزدیك در كشور اجرا می شود

طرح برق امید در آینده نزدیك در كشور اجرا می شود

مدیرعامل شركت توانیر اظهار داشت: طرح ˮبرق امیدˮ به تصویب هیات وزیران رسیده و به زودی در سرتاسر كشور اجرا می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، محمد حسن متولی زاده روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از پروژه های صعنت برق در استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران، اضافه کرد: در این طرح مشترکان خانگی به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی شده و کم مصرف ها از پرداخت ۱۰۰در صد قبوض برق معاف خواهند شد.
وی افزود: در آینده نزدیک از راه تلفن به تمامی مشترکین خانگی اعلام خواهد شد که در کدام گروه مصرف قرار دارند تا اقدامات لازم را جهت استفاده از مزایا، منافع و پاداش این طرح انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم با اجرای این طرح مصرف برق دو گروه خوش مصرف و پرمصرف کاهش پیدا کند، تصریح کرد: این طرح فرصت مناسبی برای همه مشترکان است که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف صد درصدی بهای برق برخوردارشوند.
او افزود: گروه پرمصرف بدون اینکه سطح رفاه زندگیشان پایین آید با انجام اقدامات بسیارساده مانند استفاده از سلول خورشیدی می توانند مقداری از برق مصرفی خویش را تأمین کرده و به گروه کم مصرف تبدیل گشته و از مزایای این طرح برخوردار باشند.
وی اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف، فرهنگ سازی، حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی و شکل گیری روند پایدار تأمین برق را همچون مزیت های اجرای این طرح عنوان نمود و افزود: مصرف نکردن و کاهش رفاه جامعه از اهداف این طرح نیست بلکه هدف صحیح مصرف نمودن و کاربرد منطقی و خردمندانه از انرژی الکتریکی است.
وی بیان نمود: مصرف بی رویه برق در واقع اتلاف انرژی و هدر رفت سرمایه کشور است و همه باید تلاش کنند با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از این نعمت خدادادی استفاده درست و بهینه شود تا سرمایه کشور هدر نرود.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه برق به مفهوم واقعی کلمه از تولید به مصرف بوده و از راه شبکه سراسری به دست مردم می رسد، اظهار داشت: الان ۹۴۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال، فوق توزیع و توزیع در سرتاسر کشور برق را از نیروگاهها به مراکز مصرف انتقال می دهد.
متولی زاده توسعه، نگهداری و بازسازی شبکه های فرسوده برق را حیاتی دانست و اضافه کرد: با عنایت به این که اتکای اصلی صنعت برق به منابع داخلی حاصل از فروش است، وزارت نیرو طرحی برای بازسازی شبکه های برق تهیه و تدوین کرده که متکی به بازار سرمایه است و امیدوارم با حمایت دولت شاهد تحول اساسی در این حوزه باشیم.
وی با اشاره به طرح های افتتاحی در استان اردبیل اظهار داشت: ۹۵ درصد تجهیزات مورد استفاده در پروژه پست ۲۳۰کیلو ولتی آرتا ساخت داخل است، تصریح کرد: امروز با بهره برداری از پست آرتا که با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در اردبیل راه اندازی شده ۱۸ درصد به ظرفیت نصب شده انتقال در این استان افزوده می شود.
وی افزایش پایداری تأمین برق، کاهش ۷/۵ مگاواتی تلفات شبکه و فراهم کردن زمینه توسعه استان را همچون اهداف راه اندازی پست انتقال آرتا عنوان نمود.
وی ساخت نیروگاه خورشیدی را از اولویت های وزارت نیرو برشمرد و بیان نمود: امروز همینطور نیروگاه خورشیدی ۱/۵ مگاواتی آریان در سه راهی صحرا شهرستان گرمی مغان و ۲/. مگاواتی در روستای سامیان اردبیل با اعتبار بیشتر از ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه برق مصرفی استان اردبیل سال جاری در تابستان و اوج پیک بار ۴۲۵ مگاوات بود، افزود: ۲ برابر نیاز و مصرف استان برق در اردبیل تولید می شود.
متولی زاده با اشاره به وجود ظرفیت نیروگاهی مناسب و شبکه انتقال برق قوی در اردبیل افزود: با همکاری استانداری اقدامات خوبی انجام شده و زیر ساخت و زمینه مناسبی برای توسعه صنعتی و کشاورزی این استان فراهم گشته است.

وی با اشاره به اینکه الان هزار و ۷۲۵ روستا در استان اردبیل از نعمت برق برخوردار می باشند، اظهار داشت: مردم این استان از متوسط کشوری کمتر برق مصرف می کنند و از این منظر الگوی مناسبی برای مردم سایر استانها هستند.
وی اضافه کرد: از ۴۶۲ هزار مشترک خانگی برق در استان اردبیل ۳۵ درصد آنها در گروه کم مصرف بوده و مشمول دریافت پاداش تخفیف از دولت هستند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، سه پروژه تولید انرژی برق شامل پست ۲۳۰ کیلوولت آرتا و خطوط ارتباطی آن و ۲ نیروگاه خورشیدی روز پنجشنبه از راه ویدئوکنفرانس با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در استان اردبیل به بهره برداری رسید.
برای اجرای این پروژه ها که عملیات اجرایی آنها در سال های ۹۴ و ۹۸ شروع شده، در مجموع ۲ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال هزینه شده و با آغاز به کار آنها برای ۷۰ نفر فرصت اشتغال مستقیم فراهم گشته است.


1399/06/13
18:06:14
5.0 / 5
1298
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403