برتری كاهش تعرفه داخلی در مقایسه با فیلتر محتوای خارجی

برتری كاهش تعرفه داخلی در مقایسه با فیلتر محتوای خارجی

تجهیزات جانبی: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، كاهش تعرفه داخلی نسبت به اجبار به میزبانی داخل یا فیلتر محتوای خارجی، تاثیر بیشتری در افزایش كیفیت محتوا و كاهش هزینه شهروندان دارد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا که برای وب سایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب سایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این مساله در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران شدند.
همین طور با ادامه روند آموزش مجازی، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به ایجاد بار ترافیکی بر اثر آموزش مجازی، بیان کرد: به سبب عدالت آموزشی و عدم امکان خانواده ها در تامین مالی سبب عدم بهره گیری از تحصیل نشود، تلاش می نماییم که بسته هایی را برای معلمان و دانش آموزان در نظر بگیریم. برای اینکه به سبب حجم ویدیوهایی که در پیام رسان ها ارسال می شود، هزینه هایی به معلمان تحمیل می شود که باید برایش فکری نماییم.
در این راستا سازمان فناوری اطلاعات نیز در اطلاعیه ای عنوان کرده که برمبنای مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات در خصوص امکان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولیدکنندگان محتوای داخلی، کلیه اپراتورهای داخلی موظفند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به صورت ترجیحی و به میزان نصف تعرفه دیتای بین الملل محاسبه کنند.
پیرو همین موضوع در حساب توییتر سازمان فناوری اطلاعات آمده است: ترافیک محتوای داخلی همچون محتوای آموزشی برمبنای مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات، با تعرفه نیم بها محاسبه می گردد. سامانه های عرضه کننده محتوای داخلی جهت ثبت درخواست به http: //g2b.ito.gov.ir مراجعه کنند. با توجه به این که IPهای وارد شده توسط صاحبان محتوا باید در سیستم های اپراتورهای مختلف اعمال شود، اعمال آن در همه اپراتورها، تا یک ماه زمان نیاز دارد.
همین طور امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در توییتر نوشت: سیاست تشویق طرف تقاضا (کاهش تعرفه داخلی) نسبت به تنبیه طرف عرضه (اجبار به میزبانی داخل یا فیلتر محتوای خارجی) تاثیر بیشتری در افزایش کیفیت محتوا و کاهش هزینه شهروندان دارد. نظام سیاست گذاری ایران نیاز به دو تغییر کلیدی دارد: از عرضه محوری به تقاضامحوری و از تنبیهی به تشویقی.
منبع:

1399/06/14
12:05:11
5.0 / 5
1212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403