در دو سال گذشته انجام شد؛

اتصال بخش معدن به دانشگاه با امضای ۲۱۹ قرارداد

اتصال بخش معدن به دانشگاه با امضای ۲۱۹ قرارداد

به گزارش تجهیزات جانبی آمار عملكرد سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نشان داده است كه در سال های ۹۹- ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۱۹ قرار داد پژوهشی با دانشگاه های مختلف امضا شده است.


به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان ایمیدرو، «خداداد غریب پور» رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: شمار قراردادهای امضا شده بین این سازمان و شرکت های تابعه و وابسته پارسال و پنج ماهه سال جاری به ۲۱۹ پروژه پژوهشی می رسد.
وی ادامه داد: ایمیدرو و شرکت های تابعه و وابسته در قالب گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از توانمندی های دانشگاه ها برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی از سال ۹۸، پروژه های جدید پژوهشی به ارزش ۸۵۸ میلیارد ریال را با این بخش امضا کرد.
وی خاطرنشان ساخت: تعداد ۳۶ پروژه به ارزش حدود ۱۴۲ میلیارد ریال مربوط به ایمیدرو است که با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر، جهاد دانشگاهی، انجمن مهندسی معدن، تربیت مدرس، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، امام خمینی (ره)، کاشان، صنعتی همدان، گلپایگان و دانشگاه آزاد واحد سمنان امضا شده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به جزئیات پروژه های پژوهشی امضا شده با دانشگاه ها اظهار داشت: سال های ۹۸ و ۹۹، شرکت های «فولاد مبارکه» ۵۳ پروژه، «گل گهر» ۳۰، «مس سرچشمه» ۲۸، «ذوب آهن اصفهان» ۱۶ و «شرکت تهیه و تولید مواد معدنی» ۱۲ پروژه با دانشگاه ها امضا کرده اند.
وی اضافه کرد: شرکت «مس سونگون» ۱۱ پروژه، «آلومینای ایران» ۱۰، «فولاد خراسان» ۹، «فولاد خوزستان» هفت، «چادرملو» پنج و «فولاد آلیاژی ایران» دو پروژه با دانشگاه ها به امضا کرده اند.
غریب پور با اشاره به گزارش عملکرد فعالیتهای پژوهشی ایمیدرو با دانشگاه ها در سال های ۹۲ تا ۹۹ خاطرنشان کرد: ایمیدرو در این زمان، در مجموع ۸۵ پروژه پژوهشی به مبلغ ۲۵۸ میلیارد ریال با دانشگاه ها قرارداد امضا کرد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، پیش از این غریب پور اعلام نمود: ۲۴ نیاز پژوهشی حوزه معدن و صنایع معدنی در سال ۹۸ به قرارداد تبدیل شد و در سال ۹۹ اولین سال بهره برداری از تحقیقات تقاضامحور سازمان ایمیدرو است.
به گفته وی، ۱۱ قرارداد از ۲۴ قرارداد مورد نظر، مربوط به سامانه ساتع (سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری) است که امکان رفع نیازهای فناورانه بخش معدن و صنایع معدنی را به وسیله امضای قرارداد با دانشگاه ها فراهم می آورد.
غریب پور با اشاره به اینکه ارزش این قراردادها ۶۰ میلیارد ریال است، اظهار داشت: خصوصیت این پژوهش ها تقاضا محور بودن آنهاس که در آینده ای نزدیک، بازخورد این رویکرد علمی، دربخش معدن مشاهده خواهد شد.


1399/06/29
15:03:06
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403