سهام واگن پارس اراك از سازمان گسترش به مپنا منتقل شد

سهام واگن پارس اراك از سازمان گسترش به مپنا منتقل شد

ایرنا- مدیرعامل شركت واگن پارس اظهار داشت: پس از گذشت سه سال و هفت ماه سند انتقال این شركت از سازمان گسترش و نوسازی صنایع به مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) به امضا رسید.


«محمدرضا مختاری» روز چهارشنبه در نشست رفع موانع تولید استان مرکزی اضافه کرد: معضل شرکت که نداشتن سهامدار بود حل شده اما با این انتقال همه مشکلات رفع نخواهد شد.
وی اظهارداشت: با حضور سهامدار جدید و آورده مالی ۴۰۰ میلیارد تومانی ؛مشکلات بانکی، بیمه و تامین اجتماعی واگن پارس حل خواهد شد.
مدیر عامل شرکت واگن پارس اظهار داشت: این شرکت مادر تخصصی با وجود همه محدودیت ها در سال جهش تولید، موفق به عرضه ۵۰۰ دستگاه انواع واگن به شبکه ریلی کشور شد.
مختاری اضافه کرد: ۸۰ درصد محصولات ریلی کشور در واگن پارس تولید می شود و این نشان دهنده جایگاه برتر این مجموعه صنعتی در صنعت ریلی است.
وی اظهارداشت: حالا واگن پارس اراک برای تولید محصول با کمبود مواد اولیه مواجه می باشد و سهمیه اختصاصی واگن پارس به اندازه نیاز برای تولید مطلوب نمی باشد.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اظهار داشت: اگر دولت به صورت جد در صنعت ریلی کشور وارد نشود، مشکلات افزایش می یابد و این صنعت جان نمی گیرد.
مختاری اضافه کرد: در صورتیکه کشور ظرفیت تولید واگن را دارد در سال های اخیر تصمیم به ورود واگن خارجی و حتی دست دوم گرفته شد.
وی اظهارداشت: حالا ۳۰۰ واگن در شرکت تولید شده است که ۲۱۰ عدد تحویل مشتری شده اما ۹ واگن مسافربری شرکت رجاء همچنان در شرکت باقی مانده و این شرکت بهره بردار به سبب نداشتن توان مالی امکان تحویل سفارش خودرا ندارد.
شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است که در سال ۱۳۵۴ شروع به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده و بعنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.


1399/07/23
23:50:25
5.0 / 5
1330
تگهای خبر: سیستم , شركت , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403