معاون فنی و امور گمركی ایران:

هیچ گونه دارویی از ایران به عراق صادر نشده است

هیچ گونه دارویی از ایران به عراق صادر نشده است

به گزارش تجهیزات جانبی معاون فنی و امور گمركی با اشاره به انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص كشف صدها هزار دلار داروی قاچاق از ایران، اظهار داشت: طبق بررسی ها، صادرات هیچ گونه دارویی به كشور عراق بوسیله مرزهای رسمی كشور انجام نشده است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از گمرک، «مهرداد جمال ارونقی» گفت: در ماه گذشته چند محموله دارو بوسیله قلمرو جمهوری اسلامی ایران و با رعایت کامل تمام مقررات، ترانزیت خارجی شده است که مبدأ این داروها نیز کشورهای خارجی بوده است.
وی با اشاره به ضرورت صدور مجوزهای قانونی همچون مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صادرات دارو، اشاره کرد: صادرات کالاهای اساسی و ضروری همچون دارو به خارج از کشور ممنوعست و داروهای اعلام شده نیز ایرانی نبودند.
این مقام مسوول فرآیند واردات، انجام تشریفات گمرکی، ترخیص قطعی و توزیع داروهای خارجی در کشور را یک فرآیند سیستماتیک برشمرد و اشاره کرد: ورود داروی خارجی به کشور با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این مرجع، داروهای ترخیص شده را تا مرحله توزیع، رصد می کند، بدین سبب صادرات مجدد این حجم دارو از مبادی رسمی، با وجود ممنوعیت صادرات آن، دور از ذهن بنظر می رسد و بطور قطع خروج این محموله بوسیله گمرکات کشور به خارج از کشور انجام نشده است.
معاون گمرک ایران با اشاره به اینکه در خبر به فرار رانندگان کامیون از دستگیری توسط گمرک اشاره شده است، گفت: این خبر به گمرکات داخلی کشور عراق اشاره دارد و ارتباطی به گمرکات مرزی کشور جمهوری اسلامی ایران ندارد.
وی اضافه کرد: باتوجه به کنترل های صورت گرفته از طرف گمرکات اجرائی خصوصاً گمرکات مرزی، روز ۲۳ مهر ماه بیش از ۵۳ هزار قوطی داروهای مکمل (حدود یک میلیون 647 حبه قرص) و ۹۰ کیلوگرم شیلد و ۵ دستگاه photo polymer stap meker توسط پرسنل گمرک مهران کشف شده که پرونده به مراجع قضائی جهت رسیدگی ارسال شده است.منبع:

1399/07/26
14:14:09
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: آموزش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403