وزیر صنعت، معدن وتجارت:

سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم

سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای كاستن از فشاربه معیشت مردم، مبارزه با گرانی و تورم سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم.


علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نشست بررسی موانع ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات در مجتمع بندری شهید رجایی عنوان کرد: امیدواریم با این سیاست و برنامه هایی که در این راستا تدوین شده و درحال اجراست بتوان شاهد رخدادهای خوبی درآینده نزدیک شد.
وی افزود: تا کنون ۸۰۰ هزار تن کالا از بندرهای کشور ترخیص شده و ۴۰۰ هزار تن دیگر هم در راه تشریفات است که به زودی ترخیص می شود و این روند همچنان ادامه می یابد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهارداشت: همینطور می توان کالاهایی که پس از این هم وارد بندرهای کشور می شود را هم با رویه های بوجود آمده به سرعت ترخیص کرد.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: امکان هایی که اخیرا بوجود آمده مانند صادرات در مقابل واردات و یا واردات با استفاده از ارز متقاضی گزینه های بسیار خوبی برای بازرگانان هستند، البته منشا ارز متقاضی بایستی معلوم باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال ایرنا در مورد مشکل های سامانه جامع تجارت پاسخ داد: مشکل هایی هنوز وجود دارد و برخی دستگاه ها هنوز هماهنگی کاملی ندارند و خودم هم راضی نیستم.
ورزم حسینی افزود: با عنایت به دستور و تاکیدهای رئیس جمهوری تلاش داریم گمرک، بیمه و سازمان بنادر و دریانوردی را به سامانه جامع تجارت متصل نماییم تا این سامانه به صورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی تصریح کرد: امید می رود این سامانه هرچه سریع تر برای بهره برداری توسط رئیس جمهوری آماده شود.
وزیر صنعت معدن و تجارت در این روز پس ازبازدید هوایی از باراندازهای کالاها در بندر، محوطه ها و پسکرانه مجتمع بندری شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری کشور، در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات درجمع مدیران اقتصادی، مشکلات این بخش را بررسی کرد.
همچنین در نشست جمعه شب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای مربوطه تشکیل شد، شماری از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی این استان دیدگاه ها و مشکلات خود همچون تأمین خوراک واحدهای صنایع فولاد، مشکلات ارزی بازرگانان و تجار هرمزگانی، تأمین آب شهرک های صنعتی استان در راه خط انتقال آب شیرین کن، تفویض اختیار تمدید پروانه بهره برداری معادن، حذف عنوان گچ دانه بندی شده از مصادیق موادمعدنی خام و سایر مسایل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان را مطرح نمودند که رسیدگی به حل این مشکلات دردستورکار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرارگرفت.
علیرضا رزم حسینی عصر جمعه ۲۳ آبان ماه با ورود به بندرعباس، خط تولید ماسک سه لایه ویژه کودک و بزرگسالان این شهر و همینطور ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان را افتتاح نمود، همینطور با حضور وی، ۱۶ واحد معدن غیرفعال درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشت و بعد از بازید میدانی از گمرکات و بنادر بندرعباس، هرمزگان را ترک کرد.منبع:

1399/08/24
22:57:43
5.0 / 5
750
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403