بانك رفاه كارگران اعلام كرد :

وثائق شهرداری تهران برای اجرائی شدن اوراق مشاركت مترو كامل نیست

وثائق شهرداری تهران برای اجرائی شدن اوراق مشاركت مترو كامل نیست

به گزارش تجهیزات جانبی بانك رفاه كارگران درباره علت اجرائی نشدن اوراق مشاركت مترو را اعلام نمود: وثایق شهرداری تهران كامل نیست.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال انتشار اخباری در رسانه ها و فضای مجازی در خصوص عدم پرداخت وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت شهرداری تهران از طرف بانک رفاه کارگران، این بانک اعلام نمود: باتوجه به اختتام مهلت انتشار اوراق مشارکت شهرداری ها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، شهرداری های کشور با تایید وزارت کشور مجاز به انتشار اوراق مشارکت با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن توسط خود بوده است. با وجود ستاندن مجوز از سازمان برنامه و بودجه در ۲۹ بهمن ماه سال قبل در واپسین روز مهلت باقی مانده تیرماه امسال به دنبال عدم توفیق شهرداری تهران جهت ستاندن مصوبه بانک ها جهت قبول رکن عامل و ضامن، درخواست شهرداری تهران برای انتشار اوراق مشارکت در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و اصلاح زیر ساختهای شهری با هدف همافزایی در عمران و آبادانی کلان شهر تهران ضمن توجه به مشکلات و موانع پیش روی کشور به بانک رفاه کارگران ارسال و با همکاری این بانک اقدام به انتشار اوراق مشارکت به میزان ۱۵ هزار میلیارد ریال کرده است و مدیران عالی شهرداری تهران در صورتجلسه و قرارداد متعهد به سپردن وثائق مورد نیاز در کمترین زمان ممکن شدند.
در ادامه این بانک اعلام نمود: با گذشته حدود چهار ماه از زمان توافق صورت گرفته، ترهین قسمتی از وثائق تکمیل شده و مابقی بنا به دلیلهای گوناگون همچون اینکه املاک پیشنهادی بابت توثیق فاقد اختتام کار، فاقد گواهی عدم خلاف، دارای معارض، مشاعی، دارای اسناد مالکیت مغایر از لحاظ جانمائی و ابعاد و... بوده، تکمیل نشده است که مراتب با همکاری مدیران محترم شهرداری تهران در حال حل و فصل است.
در هر حال بانک رفاه کارگران با همکاری بانک مرکزی ترتیبی اتخاذ نموده است که معادل وثائق ترهین شده توسط شهرداری تهران با لحاظ ضرایب قانونی و به نسبت اصل و فرع مبلغ اوراق، نسبت به واریز وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساب بانک مرکزی و برگشت به حساب های شهرداری جهت هزینه کرد در محل موضوع مشارکت اقدام نمود که مراحل ستاندن مجوز این پروسه انجام و در دوم آبان ماه (امروز) این مجوز صادر و مرحله نخست واریز وجه انجام می شود.
همچنین بعد از آن در هر مرحله که وثائق شهرداری تهران نزد بانک تکمیل شود، واریز وجوه مربوطه صورت خواهد گرفت.منبع:

1399/09/02
20:28:26
5.0 / 5
783
تگهای خبر: فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403