روحانی:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس توانمندی ایران تدوین شده است

لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس توانمندی ایران تدوین شده است

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ایران تدوین شده، انکار آن نادیده گرفتن این حقایق است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار نمود: مقاومت و ایستادگی ملت ایران در مقابل فشار تحریم ها و جنگ اقتصادی تمام عیار ترامپ ضد ایران حقیقت های بزرگی را به جهان و همه بدخواهان ایران نشان داد.
رییس جمهوری اضافه کرد: ترامپ ظرفیت ها و حقایق توانایی های جمهوری اسلامی ایران را اصلا نشناخت و بر اساس توهمات خود اقدام نمود و ناکامی کاخ سفید در مواجهه با ایران پس از دو سال و نیم جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار شکست سیاست های بین المللی او از علل شکست ترامپ در انتخابات اخیر این کشور است.
روحانی تصریح کرد: به همه کسانی که با اقداماتی نظیر تحریم به دنبال شکست ایران هستند، سفارش می کنم برای همیشه این رویکرد غلط و شکست خورده را به موزه تاریخ بسپارند.
وی ضمن اشاره به اقتدار و توان اقتصادی ایران بعنوان دو حقیقت مهم و تعیین کننده خاطرنشان کرد: باآنکه جنگ اقتصادی لطمات و صدمات زیادی را همچون به معیشت مردم وارد کرد، اما امروز تحریم کنندگان و جنگ طلبان که فروپاشی اقتصاد ایران در کوتاه مدت را پیشبینی می کردند درحالی کاخ سفید را ترک می کنند که ملت ایران سرافراز و پیروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قدرتمندتر از گذشته ایستاده است.
رییس جمهوری در ادامه به خصوصیت های لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: مبنای تدوین و طراحی لایحه بودجه سال آینده، ظرفیت های اقتصادی کشور و حقیقت های عرصه بین المللی بوده است و با تحلیل دقیق داده ها و داشته های داخلی عرضه شده است.
روحانی با اشاره به اینکه برخی منتقدان بودجه سال آینده گرفتار همان اشتباه راهبردی نادیده گرفتن و انکار حقیقت ها و توانایی اقتصادی کشور شده اند، اظهار داشت: برخلاف تصور و تحلیل کسانی که معتقدند بودجه با اتکا به اتفاقات بین المللی و نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده، باید تاکید نماییم که بودجه ۱۴۰۰ دقیقا با اتکا و تکیه بر ظرفیت های اقتصادی ایران نوشته شده است.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تلاش و برنامه ریزی های دولت در خلال این مدت با این هدف بوده است که خسارت های جنگ اقتصادی را تا اندازه ای ترمیم کند و مشکلات بوجود آمده ناشی از عوارض شیوع بیماری کووید ۱۹ برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه را هم مدیریت کند.
در این نشست پیرو مباحث قبلی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پیشنهادهای دستگاههای مرتبط درمورد سیاست ها و اقدامات پایدار و موثر در تثبیت و کنترل قیمت اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و روش های حمایت معیشتی از گروه های کم درآمد مطرح و بررسی گردید.منبع:

1399/09/25
13:15:43
5.0 / 5
980
تگهای خبر: بین المللی , طراحی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403