رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با تجهیزات جانبی:

۸۰ درصد معاملات بازار طلا در اختیار سكه و طلای آب شده

۸۰ درصد معاملات بازار طلا در اختیار سكه و طلای آب شده

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: تنها حدود 20 درصد معاملات مربوط مصنوعات طلا (طلای ساخته شده) است و 80 درصد معاملات به سكه و طلای آب شده متعلق می باشد.«ابراهیم محمدولی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت بازار طلا، اضافه کرد: بازار طلا تحت تاثیر نرخ دلار و اونس قرار دارد که در ایام اخیر هر دوی آنها روندی افزایشی داشته اند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلان اینکه زمانی که بازار ارز گرفتار نوسان می شود، اثر مستقیم بر سکه و طلا می گذارد و قیمت ها را تغییر می دهد، افزود: علاوه بر دلار، قیمت اونس جهانی نیز رشد کرده است.

محمدولی افزود: رشد تقاضا نیز در افزایش قیمت طلا و سکه نقش داشته است، به طوری برخی افراد به سراغ خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه آمده اند که سبب شده میزان تقاضای سکه در ایام اخیر افزایش یابد.

شرط موفقیت طرح دولت برای آزادسازی واردات طلا

شورای عالی هماهنگی اقتصادی اخیرا واردات طلا را از پرداخت عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده، معاف کرده است که رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در واکنش به این تصمیم می گوید: این مصوبه، اقدام خوبی است اما به شرطی که بازارهای داخلی مثل ارز ثبات داشته باشد.

وی با اعلان اینکه طبق این مصوبه، واردات طلا تا آخر سال ۹۹ بدون پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش افزوده امکان پذیر است، افزود: عدم ثبات بازار طلا، مانع آشکار شدن تاثیر مثبت این مصوبه خواهد شد، در صورتیکه بازار ارز، ثبات نداشته و قیمت دلار بالا برود، هر چه طلا نیز وارد شود با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

محمدولی افزود: البته در صورت کاهش شیوع ویروس کرونا و از سر گیری رفت و آمد آزاد میان کشورها، امکان صادرات مصنوعات طلا توسط تولیدکنندگان ایرانی فراهم می شود که رونق تولید را به همراه خواهد داشت.

سهم اندک مصنوعات از معاملات بازار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلان اینکه تقاضا برای سکه و طلای آب شده بسیار بیشتر از مصنوعات طلا است، اظهار داشت: خریداران تمایل دارند که برای کسب سود بیشتر، اجرتی را بابت خرید طلا پرداخت نکنند بنا بر این به سراغ طلای آب شده می روند.

وی اضافه کرد: رصد بازار نشان میدهد که تنها حدود ۲۰ درصد معاملات مربوط مصنوعات طلا (طلای ساخته شده) است و ۸۰ درصد معاملات به سکه و طلای آب شده متعلق می باشد.

محمدولی افزود: به سبب افزایش قیمت طلا، میزان حباب قیمتی سکه کاهش زیادی یافته و به حدود ۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در آخرین روز کاری هفته (پنجشنبه) هفت میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۶۳ هزار تومان و هر مثقال طلا سه میلیون و ۳۰۷ هزار تومان به فروش رسید.منبع:

1399/03/30
21:18:45
5.0 / 5
1694
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403