دبیر كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

مجلس از طراحان نرم افزار در زمینه افزایش راندمان انرژی حمایت می كند

مجلس از طراحان نرم افزار در زمینه افزایش راندمان انرژی حمایت می كند

به گزارش تجهیزات جانبی دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس از فعالانی که نرم افزاری را برای کشور طراحی نمایند تا از منابع انرژی کمتر استفاده شود، راندمان را بالا ببرد و بیشتر سود ببریم، حمایت می کند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، هادی بیگی نژاد روز دوشنبه در چهاردهمین روز دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی با موضوع جذب سرمایه کسب و کارهای نوپا در حوزه مدیریت بهینه مصرف برق آب و انرژی اضافه کرد: با بررسی صورت گرفته مشخص شده است که یک فکر نرم افزاری باید در حل مسئله های خودرو، آب، گاز کشور ورود کند.
وی با اشاره به فناوری به کار رفته در ساخت دستگاه دوچرخه و خروجی آن اضافه کرد: برمبنای بررسی های انجام شده، در کشور به فکر احتیاج داریم و نه پول؛ فکری که دوچرخه را طراحی نموده و محصولی باارزش ارائه کرده است. در کشور به این فکرها نیاز داریم.
بیگی نژاد بیان داشت: بر طبق برآوردهای نهادها ودستگاه های مرتبط در داخل کشور، چیزی حدود ۲۰ میلیون تُن انواع گاز از ال پی جی و غیره مصرف می شود، اگر این مقدار گاز به سمت جمع آوری و فروش فرآورده های آن برود؛ درآمدزایی خوبی برای کشور خواهد داشت؛ ولی اینکه چرا این گازها را در کشور می سوزانیم و استفاده اقتصادی از آن نمی بریم، به این علت است که فکری به دنبال این امر نیست.
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفکر ارزشمندی که پشت طراحی دوچرخه قرار دارد، اظهار داشت: ما مسئولان حتی نمایندگان مجلس می توانیم بهره برداری بیشتری در کشور انجام دهیم.
بیگی نژاد اظهار داشت: سال هاست بحث گاز و فلز و استفاده حداکثری به لحاظ اقتصادی از آنها را در کشور مطرح می کنند، اما تا حالا چیزی عملیاتی نشده است. هم اکنون قانونی در مجلس شورای اسلامی طراحی شده که قرار شده است بخش خصوصی کار جمع آوری گازها و ارزش دهی به آنها و فروش را انجام دهد، اما باید اجازه دهیم بخش خصوصی از محصول به دست آمده نهایی خود برداشت کند. هم اکنون این طرح جهت بررسی در کمیسیون تلفیق قرار دارد.
وی بیان کرد: با بررسی بودجه کشور مشخص شده است که در بحث گاز پول های بسیاری هزینه می شود اما هدر رفت آنها بسیار زیاد است. بدین سبب یک فکر نرم افزاری باید در حل مسئله خودرو، آب و گاز کشور باید ورود کند.
بیگی نژاد اظهار داشت: اگر خودرا با کشورهایی که منابع انرژی کمی دارند مقایسه نماییم می بینیم از این انرژی ها، به شکل پر مصرف و کم بازده استفاده می نماییم.
نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به نرم افزاری در این جهت نیاز داریم. گروه های استارتاپی طراح نرم افزارهایی هستند که مدیران کشور باید از آنها برای مصرف بهینه استفاده کنند.
وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از فعالانی که برای کشور نرم افزاری را طراحی نمایند که راندمان بالا برود و از این منابع کمتر استفاده گردد و بیشتر سود ببریم، حمایت خواهدنمود.
در این رویداد دوشنبه های استارتاپی، طرح های استارتاپی "ویترین نت" بازار اینترنتی تجهیزات صنعتی، "گروتک "دستگاه آبیاری و کنترل تغذیه هوشمندگلخانه های هیدروپونیک به روش تزریق ناپیوسته، "آناهید "سیستم های فیلتراسیون ابیاری تحت فشار، "ژئوفام "پلت فرم پویشگر تخصیص بهینه آب، "نورآب "سیست تصفیه آب فوتوکاتالیستی، "پاوراسپری" کولر اسپلیت برای کاهش مصرف برق و افزایش سرمادهی در اسپیلیت ها به سرمایه گذاران جهت جذب سرمایه معرفی گردید.منبع:

1399/10/15
13:45:40
0.0 / 5
675
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403